Novinky

23.12.2014    Vzhledem v opravdu krásná a šikovná štěňátka (a v naději v narození tricolorní holčičky) jsme se rozhodli opět zopakovat spojení tibísků Orinka a Keysinky! Štěňátka by se měla narodit koncen února.

20.12.2014    doplněny výsledky z posledních letošních výstav22.10.2014    Štěňátkům jsou dva měsíce (přidány nové fotky)

26.9.2014    Světlo a tma - jin a jang - život a smrt... Po velice smutných dnech přišel do naší chovatelské stanice nový život! Moc jsme tuto novou naději potřebovali!

Fatynce se narodila dvě krásná štěňátka - sobolí pejsek Rock´n Roll a particolorní fenečka Rumba.
A Fatynku následovala i Mikynka, která má rovnou šest štěňátek - pejska a pět holčičky (Miky je fenka mé dcery, a tak tato štěňátka jsou zapsána v její chovatelské stanici Pearl of the Moon)! Otci obou vrhů jsou krásní pejsci z Finska - Ch.Ziestan Ladislav a Ch.Ziestan Anton

29.8.2014    Dnes od nás za svými předky odešel úžasný Rangpo, tibísek, který mnoho lidí naučil milovat právě toto plemeno! Reny se dožil krásných 14,5 let, kterých si uměl užívat. Zůstaneš v našich srdcích navždy!

26.8.2014    Ve věku 2,5 roku, v plné síle, zdraví a chuti do života, nám dnes odešla za duhový most naše zlatá, krásná, milovaná Galynka... Nikdy na tebe nezapomene!!!!!!!!!!

9.8.2014    Štěňátkům jsou dva měsíce (přidány nové fotky), absolvovala očkování i prohlídku veterinářem, jsou krásně samostatná a dospěla do věku, kdy budou moct opustit svůj rodný pelíšek.
Pro štěňátka hledáme správňácké rodiny, kde budou moct naše mimča rozdávat svoji lásku! Všechna štěňátka se vyvíjejí i velmi perspektivně pro výstavy a chov, ale prvořadé pro nás je, aby měla skvělé rodiny!
Pro více info nás, prosím, kontaktujte.

5.8.2014    Doplněny výsledky z posledních výstav. Fatynka svým vítězstvím na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích splnila podmínky Interchampiona a ČMKU Championa, Orinek se po čase vrátil na výstavu aby si také dokončil ČMKU Championa, a Galaxy si krásně rozjela ČMKU Championa, Interchampiona i Českého Grand Champipona .

14.7.2014    Poslední dobou jsme aktualizaci stránek zanedbávali.... Neznamená to ale, že se u nás nic nedělo - ba naopak! Krom mnoha dalších zajímavostí (budou doplňovány postupně a některé se také týkají našich australáčků i našeho "minikoníčku" - morčátek) máme krásnou novinku - Keysince (CIB Kassiopea Perla mahagon) se narodil krásně strakatý vrh štěňátek!

11.5.2014    Naši tibeťáčci v uplynulém měsíci postupně absolvovali speciální oční vyšetření, všichni (Allister, Bélos, Orin, Galaxy, Fantasia a Kassiopea) s tím nejlepším výsledkem - negativní, tj. zdavý! Fatynka a Galaxy tímto také splnily podmínky pro získání chovnosti.

7.5.2014    Doplnili jsme výsledky z posledních výstav.

Minulý týden si na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích výborně předvedl Vesper, který měl svoji premiéru ve třídě šampiónů. Vyhrál nejen svoji třídu (a stal se tak čekatelem českého Veteránchampiona), ale získal i tituly Veterán BOB a Vítěz plemene BOB!

Tento víkend se již pražských výstav účastnilo více "perliček".
Na sobotní Klubové výstavě se stala naše Fantasia Nejlepší dospělkou fenkou plemene a dokončila titul ČESKÝ CHAMPION. Galaxy sice ve své třídě obsadilo druhé místo, ale jelikož to bylo za fenkou, která již českou championkou je, tak i Galaxy splnila titul ČESKÝ CHAMPION! Velkou radost nám udělal také Kirby, který se stal čekatelem českého Juniorchampiona a nejlepším mladým tibeťáčkem klubové výstavy (Junior BOB).
A v neděli se na mezinárodní výstavě v úspěchu pokračovalo... Faty i Orinek získali CACIB a kvalifikaci pro Cruft´s, Galaxy získalka tituly hned v závěsu za Fatynkou, a velikou radost nám udělal Golgos - 13ti letý pejsek, který se po letech opět přišel na výstavu ukázat, a hned zaujal - získal titul Veterán BOB a i on se stal čekatelem českého Veteránchampiona! Moc nás potěšila i výstavní budoucnost - malá Nauru, která se jeden den předvedla ještě ve třídě štěňátek, a druhý den už v dorostu!

Krásné výstavy, super zážitky (hlavně v sobotu, kdy jsme museli stihnout v úplně jiné hale vystavit i naši australandu), a všem majitelům "perliček" patří velký dík za skvělou péči o naše odchovance a jejich výbornou prezentaci!

15.4.2014    Našim holčičkám je 7 týdnů, zvládla první očkování a jsou krásně samostatné - nové fotky zde.

23.3.2014    Po dvou týdnech opět nové fotky našich štěňátek!

11.3.2014    Štěňátkům jsou 2 týdny a již všechna otevřela očka - máme nové fotky!

8.3.2014    S Galaxy a Fantasií jsme se účastnili klubové výstavy na Slovensku. Faty moc štěstí nepřálo, ale Galy si odnesla mnoho titulů včetně BOB - vítěze plemene!

Po klubové výstavě jsme se zúčastnili členské schůze KTP-SK, na které byly jednak předány diplomy novým Klubovým šampiónům, kteří tento titul splnili v uplynulém roce (z našich tibísků to byli Bélos, Ximicca a mladá Explose), a jednak byla vyhodnocena soutěž PES ROKA 2013. Naše Fantasia s velkým bodovým náskokem zvítězila nejen v kategorii "Zahraniční vystavovatel", ale stala se i celkovou vítězkou za rok 2013! Galaxy ve své kategorii získlala krásné 3. místo. Soutěž je vyhodnocována v rámci všech klubem zastřešených plemen.

Současně přidáváme i výsledky klubové soutěže našeho - českého klubu KCHTŠ, kde se v soutěži TOP TIBEŤÁK 2013 stala absolutní vítězkou Galaxy, a jak v kategorii, tak v absolutním pořadí ji těsně následovala Fantasia.

Obě holky svým úžasným umístěním v obou soutěžích dokázaly, že patří mezi ty nejúspěšnější tibísky českého chovu!

1.3.2014    Štěňátka mají první fotky!

27.2.2014    Tak nám naše tibetí děti postupně odjíždějí do světa... Přejeme jim, aby se jim v tom velkém světě líbilo, a majitelům, ať v malém tibískovi najdou toho nejskvělejšího parťáka, jako už tolik rodin před nimi . Doma ještě stále zůstává malá Fany, která se už připravuje na cestu do slunečné Miami, a Nesi, která se nám odstěhuje do Švédska.

Ale prázdno a ticho doma určitě nebude - v sobotu se Exince narodila čtyři krásná miminka - sobolí klučík a tři holčičky - dvě sobolí a jedna black and tan; všichni s krásnými bílými znaky na hrudníku, nožičkách a krku! Zatím jedna čerstvá fotka (více brzy
).

21.1.2014    V sobotu jsme na Mezinárodní výstavě v Trenčíně měli jediného zástupce naší chovatelské stanice - fenka Escapade PM získala CAC, CACIB a BOS!

1.1.2014    A jsou tu nové fotky všech našich štěňátek!Nejstarší jsou mimča Mikkynky ("Breezy" vrh Pearl of the Moon), která se již začala rozjíždět do světa - a to doslova, pejsek Dream a fenka Darling odjeli jako první, a to až do Estónska.Jen o týden mladší jsou Isinčina mimča (N vrh Perla Mahagon), která se začnou rozjíždět do nových rodin začátkem roku 2014.A nejmladší je naše malá tříbarvená pronceznička Orchidea, která si u nás ještě nějaký čas určitě pobude.

STÁLE JSOU NĚKTERÁ ŠTĚŇÁTKA VOLNÁ - pro více informací nás, prosím, kontaktujte!

NOVINKY
z let:

    2013        2012        2011        2010        2009        2008        2007        2006        2005