Novinky 2013

25.12.2013    A jsou tu nové fotky všech našich štěňátek!Nejstarší jsou mimča Mikkynky ("Breezy" vrh Pearl of the Moon), která se již začala rozjíždět do světa - a to doslova, pejsek Dream a fenka Darling odjeli jako první, a to až do Estónska.Jen o týden mladší jsou Isinčina mimča (N vrh Perla Mahagon), která se začnou rozjíždět do nových rodin začátkem roku 2014.A nejmladší je naše malá tříbarvená pronceznička Orchidea, která si u nás ještě nějaký čas určitě pobude.

STÁLE JSOU NĚKTERÁ ŠTĚŇÁTKA VOLNÁ - pro více informací nás, prosím, kontaktujte!

16.12.2013    Čas jde dál..., štěňátka rostou, sílí, dobře baští a běhají již všude. Dnes jsme všechny prcky fotili, a výsledky jsou zde:

13.12.2013    Neštěstí nikdy nechodí samo a ani nám se letos nevyhýbá. Neuplynul ani týden a černá chovatelská můra nás opět zasáhla - v pátek třináctého... Malá Niue odešla navždy a nás to tak bolí, že ani psát o tom nemohu... Tam, kde nyní jsi, už tě nic nebolí, zlatíčko...

12.12.2013    Chovatelství přináší i smutné stránky... Po týdnu malá Orsei přestala prospívat - slábla a přestávala mít zájem o jídlo. Přes veškerou naši snahu a pomoc svůj velký boj před třemi dny prohrála... Je nám to moc líto, vzpomínáme na ni neustále, ale život jde dál...
Orchidea se má dobře, je čilá, dobře jí a pomaličku začíná objevovat svět, tak jsme ji při tom velkém objevování museli trochu vyfotit!

2.12.2013    Ten čas ale utíká... Isinčiným štěňátkům jsou dnes 4 týdny! Přidány nové fotky.

29.11.2013    Montanka dnes odjela se svojí novou rodinou, kde bude mimo jiné dělat společnici i starší tibeťandě. Přejeme moc pěkný život, a majitelům aby malá Monťa (přejmenovaná na Mayu) dělala jen samou radost!

25.11.2013    Přidány nové fotky Montany. Montana dovrčila 3 měsíce věku, je to krásná samostatná holčička s úžasnou povahou - malá všudybylka, kterou zajímá naprosto vše!Pro Montanku, našeho úžasného vymazleného bělounkého jedináčka, hledáme skvělou rodinu, kde bude moct rozdávat lásku! Více info telefonicky (602 453 049) nebo mailem (perla.mahagon@email.cz), nezávazná návštěva po dohodě vítána!

24.11.2013    Isinčina štěňátka už koukají na svět! Nové fotky zde.

20.11.2013    Antince se naropdily dvě krásné tricolorní holčičky!!!

14.11.2013    Štěňátka krásně rostou a sílí... Přidány nové fotky miminek "N" vrhu Perla Mahagon i "Breezy" vrhu Pearl of the Moon.

5.11.2013    Před týdnem se naší Mikkynce (Ximicce) narodila štěňátka, a to hned osm miminek! Bohužel jedenoho pejska se přes veškerou snahu a pomoc nepodařilo udržet při životě..., příroda si do toho holt někdy kecat nenechá... Dva pejsci a pět krásných holčiček ale prospívá skvěle! A jelikož je Mikky fenkou mé dcery Šárky, jsou tato štěňátka opět zapsána v ch. st. Pearl of the Moon.

A neuběhl ani týden, a narodilo se dalších pět štěňátek - jeden pejsek a čtyři holčičky vrní od včera v pelíšku Isinky!

3.11.2013    Přidány výsledky z DuoCACIB Praha, Fatynka získala celkem 2 x CAC-CZ, 2 x CAC-CMKU, 2 x CACIB a BOB! Velkou radost nám udělal také Belys, který svým vítězstvím ve třídě splnil poslední z podmínek pro získání titulu Champion krásy ČR!

1.11.2013    Mikynce dnes přišel potvrzený INTERCHAMPION !

27.10.2013    Gratulujeme Tabince, Kimovi, Capince a Misticovi, kteří úspěšně reprezentovali naši chovatelskou stanici na DanubeDuoCACIB Bratislava!

24.10.2013    Naše malá Montana je velice šikovná holčička. Jako jedináček je řádně rozmazlovaná lidskou částí smečky, a pečlivě opečovávaná psí částí smečky!Pro Montanku, která právě dospěla do věku vhodného pro vstup do života, hledáme nové majitele - skvělou rodinu očekávající od tibíska spoustu lásky, legrace a věrnosti!

24.10.2013    Po delší době doplňujeme výsledky z výstav - naši tibísci se úspěšně prezentovali hned na třech speciálních výstavách!

10.9.2013    Krásný jedináček - úžasná běloučká holčička Montana se před dvěma týdny narodila naší Keysince!

25.8.2013    Na národní výstavě v Mladé Boleslavi získali tibísci z Perly mahagon krásná ocenění;

Galaxy se ve svých 18ti měsících stala NÁRODNÍ VÍTĚZKOU!

19.8.2013    O víkendu tibísci z našeho chovu sbírali na zahraničních (Slovensko a Ukrajina) výstavách další CACIBy... Majitelům moc gratulujeme!!!

18.8.2013    Tak se nám do toho velkého světa rozjeli všichni tři kluci z vrhu "L". Moc jim přejeme krásný, spokojený a dlouhý život, a jejich majitelům aby jim štěňátka splnila všechna očekávání.
Dva z kluků mají doma i psího kamaráda - to bude lumpáren... 

14.8.2013    Přidali jsme nové - aktuální fotky Lexíka.Lexík stále čeká na tu správnou rodinu, kde bude šťastný a bude moct rozdávat lásku!

29.7.2013    Úmorné víkendové vedro jsme s třemi našimi tibísky strávili v klimatizované hale na dvou národních výstavách v polských Swiebodzicích. A našim tibískům se v konkurenci pejsků dánského a slovenského chovu opět dařilo!

23.7.2013    Dnes nás opustila naše zrzečka Kirinka... Poslední dobou jí zdraví příliš nepřálo, a tak věříme, že tam, za duhovým mostem, kde jí už nic nebude bolet, jí bude lépe. Nikdy na tebe, Kiri, nezapomeneme!

22.7.2013    Víkendové mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi jsme se tentokrát neúčastnili. Naši ch. st. ale zastupovali tři tibísci, a všichni si odnesli nejen známku "Výborný", ale i nějalký ten titul! - majitelům moc gratulujeme!

21.7.2013    Land Rover a Lotus nám odjeli se svými novými majiteli až na Moravu... Oběma klučinům přejeme spokojený život plný lumpáren, a oběma rodinám aby jim jejich nový tibísek dal mnoho radosti a lásky!
Doma u své maminy na ty správné náruče plné lásky čeká ještě zlatý Lamborghini a sobolí Lexus.

16.7.2013    Opět jsme přidali nové fotky našich štěňátek - a tentokrát pořádnou porci!

10.7.2013    Štěňátka zvládla v naprosté pohodě své první očkování a úspěšně boří byt i zahradu.
Přidány nové fotky našich, tentokrát již 7-mi týdenních lumpů.Spousta dolších fotek opět na Zoneramě.

30.6.2013    Naši čtyři krásní kluci již mají 6 týdnů! - nové fotky ve fotogalerii, více fotek naleznete i v samostatném albu na Zoneramě

30.6.2013    Na dnešní mezinárodní výstavě v Brně měl svojí výstavní premiéru mladičký Kirby Perla mahagon - a vysloužil si krásný posudek se známkou Velmi nadějný 1, a také Bailen Perla mahagon byla úspěšná - do své sbírky si přidala další čekatelství championátu - CAC!

29.6.2013    Po delší době jsme doplnili fotogalerie a reporty z výstav...

28.6.2013    Náš víkendový výlet do srbské Vojvodiny - měst Ada a Mol byl opět velmi úspěšný! Holky si vítězstvím na výstavách splnily další championáty a v sobotu se zúčastnily i soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu, kde obsadily krásné druhé místo!

18.6.2013    Po týdnu opět nové fotky našich štěňátek. Jsou to naprosto úžasní kluci plní zájmu o cokoli, a hledáme pro ně ty nejsprávnější rodiny! Kluci budou především skvělí kamarádi do rodin, na procházky i výlety...

11.6.2013    Po nedobrovolné pauze způsobené evakuací před povodní jsme opět vyfotili naše tibísčí miminka, která se již krásně rozhlíží po světě!

3.6.2013    O víkendu jsme se rozjeli na Slovensko, kde se naše holky zúčastnily hned tří výstav - Celostátní výstavy v Senci, Grand Prix Slovakia v Nitře a Derby výstavy v Nitře. A oběma se dařilo! - na všech třech výstavách získaly nejen tituly zadávané v dané třídě, ale i vyšší, a splnily hned tři nové championáty. Z celého víkendu si opravdu velice ceníme ocenění od finské rozhodčí paní Tiiny Taulos, jejíž posuzování bylo opravdu přísné a více jak 2/3 tibeťáčkům udělila známku Velmi dobrá nebo Dobrá... Obě naše holky si od této přísné paní rozhodčí odnesly tituly!

Galaxy i Fantasia se staly novými SLOVENSKÝMI JUNIOR CHAMPIONKAMI, Fantasia krom toho splnila podmínky i pro zadání titulu KLUBOVÝ JUNIOR CHAMPION KTP-SK!

28.5.2013    Mimča rostou jak o závod! - přidány nové fotky

26.5.2013    Dnešní litoměřické mezinárodní výstavě počasí příliš nepřálo, ale našim tibeťáčkům se dařilo - opět získali spoustu cenných titulů a Norbík se opět umístil i v závěrečných soutěžích!

19.5.2013    Včera večer se Míše a Norbíkovi narodila štěňátka!.::     čtyři krásní kluci  -  LAMBORGHINI, LAND ROVER, LEXUS a LOTUS Perla mahagon     ::.

18.5.2013    Tibeťáčci z Perly mahagon opět sbírali úspěchy na výstavách...

Nejčerstvější zprávou je titul BOB a Kluibový vítěz, který na maďarské klubové výstavě získala Perfect Lady, a titul Klubový vítěz, který na stejné výstavě získal Xanto - GRATULUJEME!

Perličky se také činili na klubové výstavě v Praze - titul Klubový vítěz si domů odnesl Yaris, Klubovou vítězkou mladých se stala Fantasia, a Klubovým veterán vítězem se stal Norbík!

A aby toho nebylo málo, dopřáli jsme si malou dovolenou a vydali se na ADRIATIC CUP do Černé Hory, kde se Galaxy a Fantasia zúčastnily hned několika výstav a získaly championát Středomoří, Balkánu, San Marina, Montenegra a Azerbaijanu. Obě se také ve svém nízkém věku (15 měsíců) staly Grand Championkami Montenerga a čekatelkami Interchampiona krásy FCI!

2.5.2013    Belísek a Orinek byli dnes na pravidelném vyšetření očí - oba s tím nejlepším výsledkem, DOV-prostí!

1.5.2013    Aktualizována stránka výstav.

O víkendu jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v sousedním Německu. Belísek ziskem svého pátého VDH-ChA splnil podmínky pro přiznání titulu NĚMECKÝ VDH CHAMPION! A ani mladičká Galaxy nebyla neúspěšná - na své teprve třetí výstavě opět získala tituly a stala se Juniorskou vítězkou Drážďan!

V uplynulých dvou měsících se čile prezentoval na výstavách také Xanto Perla Mahagon žijící v Maďarsku. Na 9ti výstavách ve třech zemích získal celkem 8 CAC (Maďarska, Rakouska a Rumunska), 5 CACIB, 7 BOB, a splnil podmínky CHAMPIONA RUMUNSKA a SHOW CHAMPIONA MAĎARSKA!

20.4.2013    Malý Kirby už je pěkný rošťák! Krom mírné demolice bytu zvládl své první očkování a nyní bude čekat, až se ozvou ti správní lidé, kterým bude dělat radost dalších několik let!
.::   přidány nové fotky   ::.Kirby je velmi pěkného typu, je velice perspektivní i pro výstavy a chov, ale především bude vynikajícím parťákem a kamarádem! Pro více info nás, prosím, kontaktujte.

8.4.2013    Exince byl potvrzen titul SLOVENSKÉHO JUNIOR CHAMPIONA!

6.4.2013    Přidány nové fotky Kirbyho. Pro pejska hledáme správné majitele, kteří mu poskytnou skvělý domov plný lásky! Kirby je perspektivní i pro výstavy a chov.

5.4.2013    doplněny výsledky z Mezinárodní výstavy České Budějovice

26.3.2013    S malým zpožděním přidáváme nové fotky našich štěňátek, která jsou den ode dne čilejší a šikovnější. Už také začínají sami baštit granulkovou kaši a mleté maso - jsou to naše malé šikulky!Nové fotky jsou zde - K-vrh Perla mahagon a Angelic-vrh Pearl of the Moon25.3.2013    Naši tibeťáčci si přivezli úžasné ocenění z Klubové výstavy KTP!Belísek se opět stal vítězem plemene - BOB!
Fotoreportáž se můžete podívat zde.

17.3.2013    Štěňátka jsou opět o týden starší a vy se můžete podívat na jejich nová fota - K-vrh Perla mahagon a Angelic-vrh Pearl of the Moon

14.3.2013    Norbík a Míša dnes byli na vyšetření očí - oba jsou opět DOV prostí (u Norbíka nás to vzhledem k jeho věku 10 let těší o to více)

10.3.2013    Našim štěňátkům jsou dva týdny a začínají otvírat očka!
Přidány nové fotky - štěňátek Mikkynky i Antiy

9.3.2013    Na Mezinárodní výstavě v rakouském Grazu získal Xantho Perla mahagon svůj další CACIB a BOB! - Gratulujeme!!!

28.2.2013    Antia a Mikkynka se staly maminkami! - máme krásná štěňátka!!!

27.2.2013    Přidány výsledky z mezinárodních výstav v Brně a Nitře - Kador Perla Mahagon se stal novým SLOVENSKÝM GRAND CHAMPIONEM!

23.1.2013    O víkendu se naše dvě holčiny - Ximicca a Fantasia zúčastnily mezinárodních výstav v bulharské Sofii, a obě byly velice úspěšné! Ximicca získáním dalšího CACIB splnila podmínky pro přiznání titulu Interchampion F.C.I.

23.1.2013    Přírodě člověk někdy ani s tou největší snahou neporučí a chovatelství tak má i své stinné stránky... Včera nám za duhový most odešla naše maličká Kaya. Ač to vypadalo, že se narodila jako úplně zdravé a spokojené štěňátko, skutečnost byla jiná - Kayince se špatně vyvíjely plíce a její osud bohužel nebylo možné zvrátit...

15.1.2013    První lednový víkend se v Brně konala Národní výstava, na které náš chov prezentoval pouze Jaroušek (Yaris Perla Mahagon). Jsme moc rádi, že tento jediný zástupce naší chovatelské stanice si vedl tak úžasně - zvítězil nejen ve své třídě, v pohlaví i v plemeni, ale stal se také ČESKÝCH ŠAMPIÓNEK! Gratulace a velký dík za vzornou péči i prezentaci Jarouška posíláme do ch. st. Silver Capricorn!

2.1.2013    v chovatelské stanici paní Frébortové jsou volná krásná štěňátka tibeťáčků - více na stránce štěňátka našich přátel

1.1.2013    Dvouapůlletá Ximicca se stala absolutní vítězkou klubové soutěže TOP TIBEŤÁK 2012!
Také vítězi ostatatních kategorií se stali naši tibeťáčci.


NOVINKY
z let:

    2012        2011        2010        2009        2008        2007        2006        2005