NEW --- Náš Speedy se stal r.Top Dog IX.FCI 2017, Top tibeťákem 2017 a Světovým vítězem 2017! --- NEW --- Baloo se stal Evropským Junior vítězem 2018! --- NEW --- Melody se stala Evropskou vítězkou 2019! --- NEW --- #1 nejúspěšnější ch.st. roku 2018 a 2019 se stala Perla Mahagon, #2 ch.st.2018 a 2019 se stala Pearl of the Moon! --- NEW

Aktuálně jsme také na: 
Novinky


14.9.2020  Naše štěňátka se začala rozjíždět do světa. Doma si ještě chvilku pobudou Illusion Love a Indiana Jones, kteří svoje nové rodiny také již mají, ale ještě chvilku si na ně budou muset počkat... A aby nám nebylo smutno úplně, tak nši tibísčí rodinu rozšířila malá Mary


25.8.2020  Minulý víkend jsme se rozjeli na naši první českou pokoronavirovou výstavu - Národní výstavu psů v Mladé Boleslavi, a naši tibísci si opět nevedli špatně. Pro nás to ale tentokrát bylo především milé setkání s ostatními chovateli tibetáčků!


20.8.2020   Štěňátka krásně rostou, výborně prospívají, a začíná být vidět, jak pěkní tibísci se z nich vyvíjí. Jejich pozorování je nad všechny televizní programy, a tak trávíme co nejvíce času na zahradě jejich pozorováním a připravováním je do života...


25.7.2020   Po půlroční pauze způsobené koronavirovou pandemií se pomalu rozbíhají výstavy psů, a my jsme samozřejmě nemohli hned na těch prvních chybět. Více jak rok jsme plánovali účast na 4 Summer Night Show Split, kterou jsme chtěli spojit s dovolenou. Dost dlouho to vypadalo, že se snad ani hranice neotevřou, pak že sice vycestování bude možné, ale výstavy se ještě neuspořádají, a nakonec se jak zázrakem vše povedlo a prakticky s žádnou časovou rezervou se splitské výstavy uspořádaly. A aby ta euforie s plánovaného výletu byla ještě větší, tak se v sousedním Slovenku rozhodli pro uspořádání prvních výstav víken před těmi splitskými. Takže naše výstavní dovolená mohla začít, a po té pauze jsme si ji opravdu náležitě užili.

Na Summer Cup for you NITRA a 4 Summer Night Show SPLIT jsme přihlásili ostřílenou Melody a benjamínka Perry, a holky si to nejen užily - včetně všech možných výletů chorvatskou přírodou, ale vedly si naprosto skvěle! Získaly všechny možné tituly, Medy dokončila tři championáty a Perry získala 2 juniorchampionáty a dokonce v konkurenci loňské Evropské vítězky i 7 BOBů!

EVITA PERLA MAHAGON *Perry* - new SLOVAK JUNIOR CHAMPION and CROATIAN JUNIOR CHAMPION


10.7.2020   Po téměř roční pauze se narodila štěňátka s příjmením "Perla mahagon", a není jich zrovna málo - podívejte se zde!


2.5.2020   A další Speedyho úžasný úspěch - tentokrát na  litevské virtuální výstavě psů.


1.5.2020   Pokračujeme v účasti na virtuálních výstavách psů.
Na izraelské výstavě Mikkinka vzítězila nad všemi ostatními veterány a získala titul BEST VETERAN IN SHOW!
A Perry se stala 3. nejlepší juniorem - 3. BEST JUNIOR IN SHOW!


17.4.2020   A jedeme dál - navzdory koronaviru a všem opatřením!
Naši tibísci se účastní nově vzniklé zábavy - virtuálních výstav psů.

Speedyho krásný posudek z Croatian Dog Show on-line od irské rozhodčí Jean Lawless (je to Speedyho již 4. virtuální BOB v řadě), a naprosto úžasný úspěch v BIG od španělského rozhodčího Jose Luise Santiaga!


9.4.2020    Baloo a Melody jsou ode dněška oficielními CHAMPIONY ŘECKA!


15.3.2020   Naše tibísčí rodina se rozrostla o jednoho "staronového" člena. Po 3,5 měsících se nám vrátil úžasný syn Baloo a Kikinky FOXTROT. Vítej doma Foxíku!


27.1.2020   Baloo se dnes rozlétl do světa - a to doslovně. Náš úžasný Balónek odletěl do Texasu, kde bude prezentovat náš chov na AKC výstavách.


26.1.2020   O víkendu jsme si s tibísky udělali výlet na Slovensko, na 3xCACIB Nitra. A dařilo se nám skvěle! Baloo na všech třech výstavách získal krásné posudky a titul BOB - vítěz plemene, Mikkynka získala 3 x Best Veteran of Breed a 2 x Best Opposite Sex, a Speedy 3 x Best Honor of Breed. Všichni tři si přivezli i nově vystavené championáty - Baloo SLOVENSKÉHO CHAMPIONA, Mikky SLOVENSKÉHO VETERÁN CHAMPIONA, a Speedy (i když trošku opožděně, zato jako první tibísek vůbec) SLOVENSKÉHO SUPER GRAND CHAMPIONA!


2.12.2019   Výstavní sezónu jsme úspěšně zakončili v ČR na výstavě v Praze, a tu zahraniční o týden dříve na opět úžasných výstavách na břehu Jadranu - v černohorském Čanju, kde Genius získal své první dospělácké championáty, Speedymu byl přiznán Jadranský championát, a v teprve 3 měsících se představila i naše nejmladší naděje - Evita, která se stala 3. nejlepším štěňátken výstavy a i ona získala svůj první championát!


14.11.2019   Čtyři krásné malé kuličky se dnes narodili Medince a Pandíkovi - "Illusion" vrh ch.st. Pearl of the Moon!


28.10.2019   Naše tibetí miminka bezproblémově zvládla očkování i čipování, jsou již krásně samostatná, a o víkendu se pomalu začala rozjíždět do světa.
Krom Evitky, která zůstává doma, u nás ještě na ty nej rodiny čekají Foxík a Edith 

Foxtrot Perla MahagonEdith Perla Mahagon


16.10.2019   Odešel můj báječný parťák, kámoš, který mě provázel téměř 13 let životem. Nikdy na tebe nezapomenu - R.I.P. Belísku 


10.10.2019   Báječný prodloužený víkend strávený v řecké Pierii. Moře, sluníčko, krásné počasí, úžasní lidé a jako bonus úspěch našich dvou tibísků na řeckých výstavách.

Baloo a Melody se tak stávají CHAMPIONY ŘECKA!


1.10.2019   Speedy svým vítězstvím na výstavě v Tullnu splnil i poslední podmínku pro přiznání titulu RAKOUSKÝ CHAMPION!


15.9.2019   Úžasné výsledky našich dvou kluků na dnešní Podřipské výstavě - Baloo r.BIG a Speedy BIS Honour!


29.8.2019   A bybyboom pokračuje - dnes se rozhodly přivést na svět svá štěňátka Waikiki a Acara 


26.8.2019   Je za námi velmi úspěšný víkend na výstavách v Lipsku -  Leipzig Sieger a German Winner (Ximicca je nový VDH Veterán Champion a Speedy dokončil titul VDH Championa), a současně v Mladé Boleslavi se úspěšně prezentovala naše odchovankyně Aimee!


19.8.2019   Dočkali jsme se - včera přišla na svět štěňátka ze spojení, které jsme plánovali již asi 4 roky - Fatynce se narodila 4 klubíčka, jejichž otcem je Speedy 


18.8.2019   Zúčastnili jsme se DuoCACIB Bratislava, kde Speedy jako vůbec první tibeťáček splnil podmínky pro přiznání titulu SUPER GRAND CHAMPION!


18.7.2019   Přidány výsledky z další výstavy - tentokrát národní v Mladé Boleslavi.


25.6.2019   Zúčastnili jsme se FCI Evropské výstavy ve Welsu. s úžasnmými výsledky!

Melody se stala Evropskou vítězkou, Speedy reservním Evropským vítězem a Baloo získal r.CACA!

Happy Melody Pearl of the Moon  -  EUROPEAN WINNER 2019


2.6.2019   Štěňátkům už je 7 týdnů - přidali jsme nové fotky


25.5.2019   Baloo a Melody byli úspěšní i na mezinárodní výstavě v polském Lešně.


21.5.2019   Po delší době jsme dnes fotili naše štěňátka


19.5.2019   Přidány výsledky z další výstavy - tentokrát mezinárodní v Litoměřicích.

Speedy předveden v čestné třídě získal BIS Honour a Genius se stal ČESKÝM JUNIOR CHAMPIONEM!


12.5.2019   Šílený víkend za námi - tisíc kilometrů tam, tři výstavy během dvou dnů, a tisíc kilometrů zpět se třemi novými championmi!

CAC  +  2 x CACIB  Timosoara

Baloo Perla Mahagon a Happy Melody Pearl of the Moon - noví RUMUNŠTÍ CHAMPIONI


9.5.2019   Naprosto úžasné výsledky našich tibeťáčků na Klubové výstavě v Mladé Boleslavi!

Šest našich tibeťáčků - 6 x Výborná 1, 3 x CAC, CAJC, 2 x Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých, Klubový veterán vítěz, BOJ, BOB, BOS, BOV a 3.BIS Honour!!!


30.4.2019    BalooMelody a Frozen si z členské schůze KCHTŠ přivezli potvrzené KLUBOVÉ ŠAMPIONÁTY!


29.4.2019   Doplněny výsledky mezinárodní výstavě v Praze, kde naši tibísci získali krásná ocenění.


15.4.2019   Exince a Balónkovi se narodily dvě krásné holčičky!


15.4.2019   Na včerejší mezinárodní výstavě v Chemnitz získal Baloo titul BOB i v konkurenci Finského psa - multichampiona!


21.2.2019   Babynce a Orinkovi se narodila štěňátka!


28.1.2019   Výstavní sezona 2019 zahájena! O víkendu jsme si udělali autobusový výlet (samozřejmě že ne klasickou linkou, ale psím výstavním busem) a výstavy do ukrajinského Lvova. Výlet to byl moc pěkný (na Ukrajině díky pozdějšímu vánočnímu datu byla všude ještě krásná vánoční výzdoba), a nadmíru úspěšný. Díky reciproční dohodě si Baloo a Melody nejen splnili podmínky pro titul Juniorského championa Ukrajiny, ale také získali ve svých 16 měsících své první CACIBy! Výsledky obou výstav.

25.1.2019   Na webu Klubu chovatelů tibetských španělů jsou zveřejněny výsledky celoroční soutěže TOP TIBEŤÁK, která pro nás dopadla opět úžasně!
Speedy se během roku "přesunul" do chovatelské kategorie (na výstavách se začal prezentovat jen v nebodovací čestné třídě, ale zato jej v bodovacích třídách zastoupili jeho potomci) a k našemu velkému překvapení se rovnou stal NEJLEPŠÍM PLEMENÍKEM (k tomu si ještě za body z první poloviny roku 2018 přidal druhé místo ve psech). Waikiki obhájila svoji pozici nejúspěšnější feny. A Speedyho děti nádherně zabodovali, a to i přes to, že do bodovací třídy mohli (vzhledem k nízkému věku) oba úspěšnější zasahnout až od poloviny roku - Baloo získal 3. místo ve psech, Happy Melody druhé místo ve fenách a Frozen Rainbow (která se "mihla" výstavami pouze na podzim), třetí místo ve fenkách. A krásně si vedli i "naše děti" v rukou svých skvělých majitelů - Frozen Blaze a Vegas!

Chovatelské stanice PERLA MAHAGON a PEARL OF THE MOON obsadily první dvě místa!


20.1.2019   Koncen února očekáváme narození štěňátek!


2.12.2018   Výstavní sezona ukončena! Na poslední letošní výstavě získali naši tibeťáčci další tituly i champioénáty, a Balónek se dokonce umístil i v BIS ringu!


1.12.2018   Balonkovi, Geniusovi, Waikiki, Frozen, Melody a Acaře přišly výsledky DNA PRA3 - všichni jsou prostí - Clear!

Krom DNA PRA3 testů jsme také nechali vyhotovit DNA genetické profily všem našim chovným tibeťáčkům. V praxi to znamená, že každé štěňátko, které se u nás narodí, bude moci mít geneticky prokázaný původ!


27.11.2018   Letošní "zahraniční" výstavní sezónu jsme zakončili ve Francii a Černé Hoře, na celkem třech mezinárodních výstavách, kde se našim tibískům moc dařilo - výsledky zde .

Do Francie jsme si na výstavu vyjeli úplně poprvé, a byli jsme zvědaví na francouzskou konkurenci. Tibeťáčci ve Francii byli celkově v podobném typu a kvalitě jako v ČR, a i proto nás moc mrzelo, že jsme natrefili zrovna na rozhodčího, který preferoval vysloveně vysoké jedince. Myslím, že u jiného rozhodčího by naši tibísci dopadli asi lépe (i tak ale považujeme jedno první a jedno druhé místo za hezký výsledek, konkurence byla početná).

Do Černé Hory jsme jeli vysloveně z nostalgie - miluju tuto zemi a její jižní pobřeží. Bohužel si výstavy "vybraly" termín shodný s přívalovým deštěm, takže sobotní výstava v nám známém Čanju byla ještě i počasím super (18°C, polojasno a nádherný přímořský vzduch), ale nedělní v Kotoru celá propršela (a byl to déšť hodný přímořského státu - voda ve výstavních kruzích přes krytí střechou dosahovala občas po kotníky) a mě osobně moc mrzelo, že jsem si nemohla prohlídnout právě tak krásné město, jakým Kotor je. Tak snad příště, protože v Černé Hoře jsme určitě nebyli naposledy!
A jak si ty naše "perličky" vedli? Skvěle: 
Baloo and Melody are new MONTENEGRO JUNIOR CHAMPION and MONTENEGRO JUNIOR GRAND CHAMPION, Frozen is new MONTENEGRO CHAMPION and MONTENEGRO GRAND CHAMPION, and Genius is new MONTENEGRO PUPPY CHAMPION!


28.10.2018   Nové výsledky z 3xCACIB Bratislava - SK - Baloo a Melody se stali novými SLOVENSKÝMI JUNIOR CHAMPIONMI, Frozen získala titul SLOVENSKÝ CHAMPION a Speedy získal r.BIS Honour!
Baloo, Melody a Frozek dále splnili podmínky titulu KLUBOVÝ CHAMPION!


14.10.2018   Nemožné se stalo skutečností! Loni zvítězil na World Dog Show Speedy a stal se Světovým vítězem! Letos jsme na světovku nejeli, ale evropku (European Dog Show Warszawa) jsme si nemohli nechat ujít - a Baloo dokázal, že je synem svého otce - stal se EVROPSKÝM VÍTĚZEM MLADÝCH!


13.10.2018   Úžasné výsledky našich tibeťáčků - tentokrát ze Speciální výstavy tibetských španělů - Baloo se opět stal nejlepším tibeťáčkem (BOB) a novým ČESKÝM JUNIOR CHAMPIONEM, Speedy znovu obhájil titul BIS Honour a téměř sedmiletá Fantasia dokázala konkurovat mladším fenám a získala nejen titul Vítězky speciální výstavy, ale i BIS fena v rámci všech plemen celé krajské výstavy!


28.9.2018   Další krásné výsledky našich tibetích kluků z Krajské výstavy Martiněves - Baloo r.BIS Junior, Speedy BIS Honour a malý Genius premiérově a hned užší výběr v BIS dorost!


9.9.2018   Další krajská výstava s úžasnou atmosférou v krásném prostředí... Krajská výstava Louny při výstavě Člověk v přírodě, a úspěch našich dvou kluků - Baloo i Speedy získali první místa v závěrečných soutěžích BIS Honour a BIS Junior!


28.8.2018   Víkendové výstavy v Lipsku přinesly našim tibískům velký úspěch a spoustu titulů. Všichni tři (Speedy, Baloo a Melody) získali tituly German Winner, Balónek a Medy navíc splnily podmínky pro přiznání titulů NĚMECKÝ JUNIOR CHAMPIO VDH!


21.7.2018   Báječně strávený den na Krajské výstavě v MartiněvsiBalónek pokračuje ve svém úspěchu - získal titul Junior BIS!!! Speedy získal 3.BIG a úspěšní byli i ostatní naši tibeťáčci.


19.7.2018   O víkendu jsme se zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi. V "titulové třídě" měl svoji premiéru Balónek, a nemohl svoji výstavní kariéru rozjet jinak! Choval se jako profík a ziskem BOB porazil i svého otce - Světového vítěze Speedyho!
Waikiki se na delší dobu předvedla na české výstavě naposledy, a svoji výhrou se stala novým Českých Grand Championem a ČMKU Championem!
Také ostatní naší tibísci byli úspěšní, a krásně se na své úplně první výstavě prezentovali i dva naši odchovanci - Happy Life a Bugs Bunny.


1.7.2018   Vítáme doma úžasného Genius Greye - Geňu!


14.6.2018   Přidány výsledky z 3*CACIB Nitra. Našim tibískům se vysloveně dařilo. Speedy získal nejen 3 x BOB, ale dvakrát i třetí místo v závěrečných soutěžích o BIG a splnil titul SLOVENSKÝ SHOW CHAMPION, Waikiki se stala SLOVENSKÝM GRAND CHAMPIONEM, a Baloo s Melody získali své úplně první championáty a stali se SLOVENSKÝMI PUPPY CHAMPIONY. Všichni čtyři také získali titul Slovenského Grand Prix Winnera! 


9.5.2018   Přidány výsledky z Klubové výstavy. Speedy a Waikiki se stali KLUBOVÝMI VÍTĚZI!
Výstavní premiéru měli naši nejmladší - Baloo a Melody. Oba se chovali jako profíci a výstavu se užili, a domů si odvezli titul NEJLEPŠÍ ŠTĚNĚ!


7.5.2018   Přidány výsledky z CACIB Praha. Waikiki je nový ČESKÝ CHAMPION!


20.1.2018   Po slavnostním vyhlášení výsledků a předání cen soutěže Top Dog 2017 se v pražském Top Hotelu Speedy zúčastnil prestižní soutěže Champion šampionů CZ 2017, kde v K.O. systému hodnocením 5 zahraničních rozhodčích postoupil až do úplného finále IX. FCI skupiny a získal titul r.BIG!
1.1.2018    Speedy se jako vůbec první tibetský španěl umístil v soutěží TOP DOG, a to v IX. FCI skupině hned na druhém místě za absolutním vítězem! Po získání titulu SVĚTOVÝ VÍTĚZ považujeme toto za druhý největší úspěch našeho "Pana Božského"!Brill Padme Celebration Splendor "Speedy"

SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2017
Interchampion
Český Grand Champion
Slovenský Grand Champion
Rumunský Grand Champion
Montenegro Grand Champion
Bulharský Grand Champion
Grand Champion Ukrajiny
Klubový Champion
Champion Středomoří
Balkánský Champion
ČMKU Champion
Český Champion
Maďarský Champion
Rumunský Champion
Slovenský Champion
Polský Champion
Champion Ukrajiny
Montenegro Champion
Jugoslávský Champion
Bulharský Champion
Champion Bosny a Hercegoviny
Středomořský Junior Champion
Montenegro Junior Grand Champion
Český Junior Champion
Slovenský Junior Champion
Montenegro Junior Champion
Slovenský Puppy Champion
Top Tibeťák 2016 & 2017
Slovakia Dog Cup Winner 2016 & 2017
r.Top Dog 2017 - IX.FCI
BIS, BOD, BIG
NOVINKY

z let:

2017         2016        2015        2014        2013        2012        2011        2010        2009        2008        2007        2006        2005