PERLA MAHAGON  (F.C.I.)Naše chovatelská stanice vznikla v roce 1988, kdy byla Českým svazem chovatelů národně registrována pod názvem Perla mahagon CS.

Po rozdělení Československa a přijetí České republiky za člena F.C.I. byla 17.7.1995 mezinárodně registrována (v rejstříku chovatelských stanic F.C.I.). Od té doby nese název:

PERLA MAHAGON

V naší chovatelské stanici byla nejprve odchovávána štěňátka dlouhosrstých belgických ovčáků (více o našem chovu belgičáků zde) a krátce v letech 1995 - 2000 několik štěňátek plemen Shih-tzu a Lhasa Apso.

Belgickým ovčákům zůstáváme věrní dosud, ale u šicinek a lhasinek (ač bezesporu také skvělých plemen) nám stále něco chybělo... Byla to nádherná přírodnost a nepřešlechtěnost, jakou v sobě skrývá TIBETSKÝ ŠPANĚL - plemeno které nás doslova uchvátilo!!!

První vrh tibeťáčků se v Perle mahagon narodil 28.5.1998 a chovu tohoto okouzlujícího plemene se věnujeme s velkým nasazením stále. Snažíme se odchovávat především zdravé pejsky, kteří budou výbornými společníky a kamarády svých nových rodin.
Současně se ale ve velké míře věnujeme i výstavnictví. V chovatelském klubu tibetských španělů působím jako výstavní referent a jsem mezinárodní rozhodčí exteriéru psů s aprobací i pro posuzování tibetských španělů.

Se svými tibeťáčky se aktivně zúčastňujeme výstav v ČR i zahraničí. Skupina tibeťáčků z Perly mahagon zvítězila na klubových výstavách...


...naše chovatelská stanice je dlouhodobě úspěšná i v prestižní soutěži Top tibeťák...
...a celkově je nejúspěšnější chovatelskou stanicí tibetských španělů v ČR.