Ch. Urania Perla mahagon

fena

28.5.2005 - 18.3.2016

zbarvení black and tan (černé s pálením)VÝSTAVNÍ OCENĚNÍ:

Klubový Champion
Český Champion

Champion Bosny a Hercegoviny
Český Junior Champion
2 x Nejlepší fena plemene
r.CACIB
7 x CAC-CZ/BiH
r.CAC-CZ
2 x CAJCUrania, Úňa, ale také uragán! Dalo by se říct, že i vzácná černá perla v Perla mahagon – Urania byla prvním black and tan štěňátkem u nás!  

Byla hodně temperamentní a taky trošínku neposlušná – prostě měla vždy svoji hlavu jako správný tibeťák! Na výstavách se hned rozhodčím líbila, ale její velký temperament ze začátku trochu kazil výsledky. Později se z ní však stala pravá psí dáma, a tituly ani championátry na sebe nenechaly dlouho čekat . Stejně tak skvělá byla i jako mamina.

Uničky povaha bylo ale nejen to, co na ni bylo úžasné, ale také to, co ve velké psí rodině nedělalo vždy nejlepší atmosféru - vždy musela mít "poslední slovo"! Vzhledem k neshodám jsme se rozhodli, že Urani bude lépe jako jedinému pejskovi v rodině, a na podzim roku 2010 jsme ji našli hezké bydlení v milující rodině naší kamarádky v České Lípy, kde vyplnila místečko po náhle chybějícím pejskovi, a začala uzdravovat dvě zlomená lidská srdíčka. 

Ještě začátkem roku 2016 se Unička těšila dobrému zdraví, pak ale nastal zlom a březnu náhle odešla ve spánku... Uničko věříme, že ses tam za duhovým mostem potkala se svými předky, a že se na stéle zelených loukách proháníš s maminou Felinkou i sestrou Laminkou, se kterými ses tak škádlila tady na zemi.