ICh. Rangpo Modrá písnička

pes

1.1.2000 - 19.8.2014

zbarvení sobolí – plášťové (s vlohou pro black & tan)


VÝSTAVNÍ OCENĚNÍ:

Interchampion

Český Champion

Polský Champion

Slovenský Champion

Klubový Champion

Klubový Veterán Champion

Český Veterán Champion

Slovenský Veterán Champion

Německý KTR Veteran Champion (splněny podmínky)

Německý VDH Veteran Champion

Český Junior Champion

Slovenský Junior Champion

Grand Prix Slovakia Veteran Winner 2008

VDH-Veteransieger Leipzig 2008

Juniorský vítěz „Pedigree Show 2001“

„TOP TIBEŤÁK 2001“

„TOP TIBEŤÁK 2004“ – plemeníci
„TOP TIBEŤÁK 2005“ – plemeníci
„TOP TIBEŤÁK 2006“ – plemeníci
Nejlepší plemeník klubové výstavy 2004

BIS Veterán

r.BIS Veteran

2 x 3. místo BIS Veterán

8 x BOB

10 x Nejlepší veterán

8 x CACIB

3 x Res.CACIB

16 x CAC/CWC

Res. VDH-CHA

4 x Res.CAC

3 x Vet.CAC

3 x Vet.VDH-CHA

6 x CAJCRangpo byl velmi milý a přátelský pes, který ale byl tibeťákovsky svůj - prostě správný tibby! Svoji výstavní kariéru jsem odstartoval již v dorosteneckém věku a v sedmnácti měsících dokázal porazit svého velmi úspěšného otce Intechampiona Reilliho a získat svůj první CACIB. V devatenácti měsících se stal stal Klubovým šampionem a ve dvou letech splnil podmínky pro titul Mezinárodního šampiona krásy FCI (Interchampiona)... Kromě toho jsem získal řadu výstavních ocenění a šampionátů. Na výstavách se ale neukazoval pouze klasicky v kruhu tibeťáčků, ale řadu let púropagoval své plemeno i v soutěži Junior Handling, a to i v závěrečných soutěžích (několikrát se svým handlerem Petrem stáli na stupních vítězů i v celoročním bodování).

Rangpo byl také žádaným plemeníkem, a svým potomkům předávám typické výrazy a správné postavy, některým též vlohu pro black and tan zbarvení (černé s pálením). Jeho potomci žijí v Čechách i v zahraničí (Slovensko, Německo, Itálie, Švédsko, Rakousko), kde dále působí v chovu. V roce 2004 byla zpětně do ČR dovezena jeho vnučka Vasuki ze Švédské chovatelské stanice Jannock´s.

Rangpo se ve zdraví dožil 14ti let, a i když poslední měsíce jeho života ovlivnilo stáří, odešel za svými předky hrdý a svůj.

Rango, dal si nám hodně, ukázal jsi nám, jaké úžasné pleneno tibeťák je, a vím, že jsi ovlivnil mnoho lidí, kteří se rozhodli právě pro tibíska a mikdy nelitovali! Tím, jaký jsi byl, jsi pro plemeno a jeho propagaci jedním mrknutím dokázal více, než jiní psi by dokázali za několik životů... Byl jsi skvělý a zůstaneš navždy nejen v našich srdcích!