Lentaaorava Chatanga

pes

12.8.2002 - 17.10.2011

zbarvení sobolí - tmavší zlaté s černou maskou


VÝSTAVNÍ OCENĚNÍ:

Klubový vítěz mladých 2003

FCI - Vítěz mladých střední a východní Evropy 2003

2 x CAJCOrinek, jak jsme pejskovi začali říkat, k nám přijel z chovatelské stanice Chatanga slečny Anny Jaskiewicz, a přijel k nám ve velmi zmatečné době - měsíc po povodních, které tenkrát zasáhly i náš dům. Díky svému skvělému charakteru si však i za této situace u nás zvykl velice rychle.

Orin rostl do krásy a již na obou svých prvních výstavách zvítězil. Ve věku necelého jednoho roka se však stalo něco, co nikdo nepředpokládal - do té doby ukázkový skus (velmi těsný předkus se silnými řezáky perfektně v řadě) se během krátké doby změnil ve skus klešťový (což bylo ještě v rámci plemenného standardu), a posléze i v náznak nůžkového skusu - a tímto zkončila Orinkova výstavní dráha...

Orinek u nás i nadále zůstal bydlet - jako právoplatný člen domácnosti a skvělý společník. V létě 2004 mě navštívila jedna chovatelka jiného plemene psů (která byla i majitelkou jednoho 3-letého tibeťáčka z mého chovu) a Orinka viděla. Za pár dní telefonovala, že její kamarádka (s vynikajícím vztahem ke psům) přišla o svého pejska a velice schání nového člena rodiny... Přemýšlela jsem dlouho, Orinek byl přeci náš mazlík, na druhé straně ON byl osobnost s velikým srdcem a jistě by pomohl prázdné místo v rodině dobře vyplnit. Navíc dospíval náš Norbík a dva stejně staří psíci občas měli tendence vyřizovat si své věci po svém.

Slovo dalo slovo a Orinek ve svých 2 letech odjel do nové rodiny. Dostávali jsme zprávy, jak dobře se má a jak si velmi pěkně zvykl. Až najednou, po pár měsících, zprávy ustaly... Samozřejmě jsem se snažila navázat znovu kontakt - marně.

Příběh Orinkovi cesty českým světem měl po dalších 3 letech šťastný konec! Díky další nadšené chovatelce se nám v létě 2007 podařilo
„vypátrat“ kontakt na Orinovu současnou majitelku. Orinek již natrvalo žil v Praze, stal se z něj velice spokojený pejsek a jeho majitelka je (jako všichni, kdo měli tu čest se s Orinem seznámit) nadšená z jeho charakteru! Děkujeme Vám, paní Brennerová, že jste Orinkovi dopřála krásný domov, že u Vás byl Orinek spokojený, a že jste nám dovolila „nahlédnout“ do vašich životů!!!

V říjnu roku 2011 přišla velmi smutná zpráva - Orinek ve svých teprve 9ti letech podlehl nádorovému onemocnění. I když s námi žil jen 2 roky, patřil k tibískům, kteří člověku zaplní celé srdce... Jsme moc rádi, že mohl dělat radost i své skutečné majitelce, a je nám moc líto, že tu radost nemohl rozdávat alespoň a nějaký ten rok déle... Ori, byl jsi osobnost, a nejem my na tebe nikdy nezapomeneme!