JCh. Ezíra od Cidlinských pramenů

fena

3.4.1997 - 12.5.2011

zbarvení sobolí - krémové


VÝSTAVNÍ OCENĚNÍ:

Český Junior Champion

3 x CAJCEzíru jsme získali jako tříletou chovnou fenku. V naší chovatelské stanici odchovala tři vrhy typově pěkných štěňat, z nichž některým předela své zajímavé světlé (krémové až bílé) zbarvení, známější více ve skandinávských zemích. V českém chovu však tomuto zbarvení v tehdejší době nebylo přáno a tak pro další chov prakticky zaniklo.

Z Ezířiných světle zbarvených potomků zaujal na Klubové a Speciální výstavě sourozenecký pár Crassus a Canidia, kteří zvítězili ve svých třídách a stali se i druhým nejkrásnějším párem Speciální výstavy tibetských plemen. Z klasičtěji zbarvených potomků byla výstavně úspěšná Felicitas Perla mahagon (Junior Championka a Klubová championka), která zůstala v domovské ch. st., a dále pak vnučky (dcery Felicitas) Multichampionky a Interchampionka Lamia Perla mahagon (sobolího zbarvení) a black and tan fenka Uranii Perla mahagon.

Ezíra se bohužel neměla zrovna v lásce s jinými fenkami, a proto od roku 2005 žila, jako jediný pejsek v rodině, u starší paní, které byla věrnou společnicí až do května 2011, kdy odešla za duhový most.