ICh. Déó Perla mahagon

fena

15.7.2000 - 14.11.2011

zbarvení sobolí, bílé znaky


VÝSTAVNÍ OCENĚNÍ:

Interchampion

Český Champion

Slovenský Champion

Polský Champion

Klubový Champion

Český Veterán Champion

Německý KTR Veterán Champion

Německý VDH Veterán Champion

Slovenský Veterán Champion

Klubový Veterán Champion

Český Junior Champion

„TOP TIBEŤÁK 2003“

„TOP TIBEŤÁK 2004“ - feny

FCI - Vítěz střední a východní Evropy 2003

Vítěz Evropské speciální výstavy 2003

Klubový vítěz Polska 2002

Klubový vítěz Slovenska 2003

Český Národní vítěz 2003

4 x Nejlepší fena plemene

Grand Prix Slovakia Veteran Winner 2009

9 x Nejlepší veterán

3.BIS

3.Veteran BIS

10 x BOB

14 x CACIB

Res.CACIB

20 x CAC/CWC

2 x Res.CAC

3 x Vet.CAC-D

3 x Vet.VDH-ChA

4 x CAJCKdyž se štěňátka vrhu „D“ Perla mahagon narodila, nikdo nepočítal, že některé zůstane doma.Déó ale už od narození byla takové sluníčko, že než dorostla do věku odpovídajícího pro cestu k novým majitelům, nikdo už nepochyboval, že se nikam stěhovat nebude! Svojí slunnou povahou si všechny naprosto získala a domácí jméno „Sluníčko“, „Slůňa“ či „Sluňďa“ ji už zůstalo.

Déó vyrostla do krásy a na výstavách získávala jeden titul za druhým. Jako jediná fena získala i prestižní titul absolutního vítěze „Top tibeťák“ (jinak vždy tuto soutěž vyhrál pes). K jejím nejcennějším titulům patří CAC z FCI-Evropské výstavy, titul FCI-Vítěze střední a východní Evropy a titul Vítěze Evropského Speciální výstavy tibetských plemen. V pokročilém věku se pak do výstavního kruhu, který měla tak ráda, vrátila, aby získávala další championáty - ventokrát veteránské.

Protože se Déó vždy hodně účastnila výstav, které ji bavily, neměla mnoho potomků, ale i tak její geny kolují například v ch. st. Alma-Tadema.

V létě 2011 se ji objevil rychle rostoucí a bohužel neoperativní nádor na šíji. V listopadu odešla za svými rodiči za duhový most... Sluníčko, zůstaneš naším nejzářivějším sluníčkem navždy!