Ch. Aimee Par Excellence

fena

26.4.1996 - 30.4.2011

zbarvení sobolí


VÝSTAVNÍ OCENĚNÍ:

Český Veterán Champion
Polský Junior Champion

„TOP TIBEŤÁK 2003“ - plemenné feny
„TOP TIBEŤÁK 2004“ - plemenné feny

Nejlepší plemenná fena Speciální výstavy 2000

BIS 2.

4 x CAJC/Zw.ml.

3 x Nejlepší veteránEjminka byla zakladatelkou chovu v Perla mahagon. Přijela k nám v roce 1996 jako 5-ti měsíční velice nadějné štěňátko a pro náš chov jsme si ji vybrali nejen pro nadějně se vyvíjející exteriér, ale především pro její předky – její otec Say pocházel z Belgie a v Čechách nemá prakticky dodnes žádné potomky (což nebylo dáno nízkou kvalitou, ale trendem tehdejšího chovu - dva krásní, do ČR importovaní psíci z Belgie Say a Sengyi, byli v rukou "řadových" chovatelů, které po čase (a bohužel i kupě pomluv) přestalo bavit ostatním dokazovat, jak perspektivní krev pro ČR získali, a tak oba psíci nebyli v chovu téměř využiti). Aimee se tak časem stala prakticky jediným tibeťáčkem, který kvalitní linii Sayových předků dále v chovu předával.

Aimee byla pěkná kompaktní fenka s milou, ale spíše uzavřenou povahou (výstavy jednoduše nemusela). Doma byla vždy úžasně naladěná, byla vynikající matkou a později i babičkou a vychovatelku všech našich tibísčích miminek. Ve spoustě rodin dnes dělají radost jak její děti, tak vnoučátka a pravnoučátka - stejně tomu je i v naší chovatelské stanici, které dala opravdu vynikající chovný základ.

Ejminko, byla jsi naše sluníčko a tvoje duše tu bude s námi vždy ve tvých dětech, vnoučátcích, pravnoučátcích... Nikdy na tebe nezapomeneme!