MYŠ ZEBROVANÁ    -    Lemniscomys barbarusMyš zebrovaná (Lemniscomys barbarus) je velmi zajímavě zbarvená myška pochází z pouštních a polopouštních oblastí Afriky. Její skvělé mimikry (pruhy) jí pomáhají unikat před predátory v přírodě.

"Zebřičky" jsou o malinko větší než nám tak dobře známé bílé myši a mají daleko vyvinutější a delší zadní nohy, které jsou uzpůsobeny ke skokům. Daleko nejnápadnější je však jejich zbarvení, které jim naopak v přírodě skýtá dobré maskování - a to jejich krásné, pravidelné podélné proučkování, podle kterého dostaly i jméno.
 
Myš zebrovaná je naprosto nenáročným druhem. Postačí ji terárium odpovídajících rozměrů s dobře větratelnou horní částí (ideálně pletivo přes celý strop). Jako podestýlku volíme hobliny nebo kukuřičnou podestýlku, která působí velmi přirozeně. Do terária dáme větve na lezení, protože myšky velice rády šplhají a kupku sena, ze které si myšky dělají hnízdo (a to nejen v době, kdy samičky odchovávají mladé). Jako krmivo jsou vhodné různé směsi zrnin (například pro směsi pro větší papoušky, které obsahují i menší množství sušeného ovoce), kousky ovoce a zeleniny, a uvítají i hmyz (červíky, cvrčky), a v létě listy bylinek (pampelišky, jitrocel, jahodové či maliníkové listí apod.). Zabřičky umí velmi dobře hospodařit s vodou a přítomnost napaječky je samozřejmě nutností (vodu v mystičce vylijou či zahází podestýlkou během chvilky).

Myšky si dobře zvykají na přítomnost člověka - neschovávávají se, zvyknou si na ruku (přesto ale platí, že to není vysloveně kontaktní zvířátko). Při manipulaci musíme dávat pozor na ocásek - nesmíme je za něj chytat! Tato myška totiž dokáže odhodit část ocásku, což jí v přírodě jistě mnohokrát zachrání život a ranka na ocásku se jí brzy zahojí, ale v teráriu by s takovou ozdobou moc atraktivně nepůsobila.

Velkou výhodou myši zebrované je, že nejsou cítit jako klasické laboratorní myšky!NABÍDKA MLÁĎAT

Myšky odchováváme průběžně, takže je možné, že zrovna nějaké na odběr máme .


KONTAKT

Eva Hájková
Píšťany 15
411 01 Žalhostice
tel.: 602 453049
e-mail: hajkovaeva@centrum.cz