4.1.2019Ze zdravotních důvodů jsem na podzim 2018 musela omezit chov. Žádné samičky nebyly u samečků a tak nemáme ani žádná miminka. Bohužel nám i odešli někteří starší morčíci, a většina stávajících samiček šla, takříkajíc, do důchodu. Máme momentálně jednu jedinou chovnou alpaku (v barvě černý šiml) a dva kluky (černé alpaky). Jelikož bych se s oběma kluky ráda zúčastnila ještě nějakých výstav, tak ani k jednomu nebudu samičku zatím dávat (určitě by mu upravila srst). Chov tak na nějakou dobu bude zcela stagnovat...

1.10.2018Doplněny výsledky dvou zářiovývh výstav.

21.4.2018Naši morčíci se dnes zúčastnili 7. Výstavy morčat v Benešově n/Pl, a vedli si skvěle!


17.4.2017Na prodej nabízíme velice pěkného celočerného samečka plemene alpaka - PARIS Pearl in Black. Velmi pěkný v typu i barvě, vhodný k registraci i chovu (výborný původ - otec BIG z linie Rity Ribeiro "do Cla dos Ursos", m,atka CH, Národní vítez z Linie "do Cla dos Ursos" a "la Fattoria Mediterrana").


17.4.2018Je za námi náročný víkend - čtyři dni strávené na letňaském výstavišti, čtyři dni prezentace morčat, ale i čtyři dni pomocí na průběhu akce. Na ForPets 2018 jsem přihlásila 4 morčátka (vyjeli i dospělí kluci, takže shodou okolností se na výstavě prezentovali černí otec a dcera, a šimlovatí otec a syn), a ta si vůbec nevedla špatně! Získali jsme několik prvenství v plemeni, několik umístění ve skupině, a mladičká Rachel se stala NÁRONÍM VÍTĚZEM!27.11.2017S malým zpožděním přidány výsledky z listopadových výstav - 6.Výstavy morčat Čakovičky (na které

27.11.2017S malým zpožděním přidány výsledky z listopadových výstav - 6.Výstavy morčat Čakovičky (na které se nám o naše morčíky skvěle postaraly holky Tenkrátovic, za což jim patří velké díky! - my byli o kousíček dál na výstavě s hafany) a 7th Double Cavy Show v Lysé n/L.
Moje srdcovka - šimlička Grenada si v Lysé dojela Championát, a úžasňáček Lamborghini zaujal v Lysé natolik, že nejprve jej Rita Ribeiro nechtěla z posuzování vrátit, a pak se ještě stal Nejlepším dlouhosrstým baby a neoficielním r.BIS dlouhosrstých (kde náš malinký babynek podlehl vyspělé adultce)!

29.10.2017Tak, jako každý rok, jsme se i letos vydali na pohodovou výstavu do Benešova nad Ploučnicí. Po krkolomné cestě (českou republiku mírně zdevastoval orkán, silnice připomínaly bojiště, jeden strom jsme ještě s problémy objeli, ale druhý vyvrácený silák ležel nejen přes celou šířku silnice, několikrát jsme se otáčeli, vraceli, a nakonec jsme se do Benešova dostali po ujetí 115 km místo plánovaných 60...) nás vítal organizační výbor s čelovkami a svíčkami - el.proud prostě nešel... I přes takovéto problémy se podařilo pořadateli výstavu zajistit a rozjet např. za pomoci motorového agregátu, kterým bylo zajištěno světlo v prostorách kina (tedy prostor bez oken), kde se výstava včetně posuzování konala.
A jak si vedla naše morčátka? Naši dva šimlíčci se opět líbili - získali 95 a 96 bodů (oba tedy CAC) a Gremlínek navíc druhé místo v plemeni a titul 2. morče sympaťák. Výstavní premiéru měl náš mladičký černý alpačák Lamborghiny, který také získal 96 bodů, vítězství v plemeni, a neoficielně se stal i nejlepším českým dlouhosrstým morčetem. Jsem na ty naše malé prďolky moc pyšná! Gremlínek je pro můj chov bohužel příliš příbuzný a neměl by využití, takžře když mě posuzovatelka požádala, zda bych jí ho nepořenechala do chovu, tak jsem po ne zrovna lehkém rozhodování souhlasila - od začátku jsem věděla, že tento morčičák časem půjde do světa, a takto bude náš chov reprezentovat za hranicemi.


12.9.2017Uplynulý víkend byl opět věnována zvířátkům.... V sobotu burza s agamkama a v neděli posuzování pejsků na výstavě v Lounech a prezentace morčíků tamtéž. A naši dva šimlíčci se opět líbili - oba získali 97 bodů, CAC a vítězství ve svém plemeni (BOB), Gremlínek navíc druhé místo v dlouhosrstých (r.BIS long hair) a Grenada hned za ním třetí místo! Jsem na ty své letošní perličky móc pyšná - jsou to krásné body a umístění vůbec, a u šimlíčků zvlášť!


1.9.2017Rok nebyly naše stránky aktualizované...., a bohužel to mělo svůj důvod. Mnoho chovatelů morčat to už někdy pocítilo, a tentokrát se zlý osud obrátil na nás. Koncem roku 2016 se naším chovem přehnala smrt...
O morčatech se říká, že neumějí být nemocní. Začalo to nenápadně v říjnu nečekaným úhynem tří morčátek, aby se následně rozpoutala apokalypsa. Přesnou příčinu jsme nezjistili, ale s největší pravděpodobností se k nám prostřednictvím sena dostali od divoce žijících hlodavců nějaké kokcidie. Všechna morčátka byla ihned přeléčena (a to opakovaně). Některá zabojovala a vše zvládla, ale naprosté většině mých chovných morčat prostě nebylo pomoci. Přišla jsem prakticky o celý chov lunkaryí (v době, kdy jsem po téměř tříleté práci měla konečně v chovu i homozygoty), přišla jsem o většinu importů, a přišla jsem i o svá nejúspěšnější morčátka. Doba to byla velice smutná, a i když už to vypadalo, že zbylá morčátka jsou ok, tak jsem ani neměla chuť sestavovat chovné páry. Nějaká enegrie na aktualizaci webu (nebo třeba poslání žádosti spousty morčátek o championáty, které v uplynulé výstavní sezóně splnili) už nezbývala vůbec.
V této době se mi přeci jen podařilo odchovat i jednu velmi perspektivní samičku Yasmínku, se kterou jako jedinou jsem v první polovině roku 2017 absolvovala několik výstav - Double Winter a For Pets. Asi mi malá Yasmínka chtěla dát najevo, že to nemám vzdávat - na výstavách mi dělala velkou radost, splnila Championát, získala BOBy, BIGy a dokonce i Národního vítěze. To díky ní jsem našla sílu pokračovat a na jaře 2017 přecijen dala samičky ke klukům. A další velká radost přišla prvního června narozením šimlovatého vrhu.
Takže nakonec jedeme dál! Moje černé perličky si spokojeně chroupají seno a trávu a moje odchovy se pomalu opět začínají objevovat na výstavách - hned na své první květnoví šimlíci zaváleli a v srpnu oba (peru kluk a alpaka holka) získali CAC, BOB a BIG!

25.9.2016Aktualizace stránky výstav. Doplněny výsledky z dvouvýstavy v Lounech a také z dvouvýstavy v Chotěboři - chotěbořské výstavy jsme si patřičně užili mezi spoustou přátel, byl to skvělý víkend plný legrace a pohody. A neskutečně mě potěšil i výsledek posuzovanání, kdy můj "náhradníček" (dvouměsíční peruánský šimlík Sam, který jel na poslední chvíli za okousanoiu peruánku) Uncle Sam získal překrásné body a po oba dny posuzovatelky zaujal tak, že mu věnovaly i čestnou cenu! Samik je první standardní šimlík, který se mi doma narodil, a jsem na něho patřičně hrdá!


5.9.2016OPĚT VELKÁ AKTUALIZACE PRODEJE - spoustu krásných výstavních i mazlíkovských miminek!1.9.20166. ŽITENICKÁ VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH MORČAT
 je úspěšně za námi... Doufám, že se všem na výstavě líbilo, a že nám zachováte přízeň a příští rok přijedete opět. Všem vítězům upřímné gratulace!!!

I naše morčátka se na výstavě prezentovala, a krom pěkných bodů a titulů BOB nám domů přivezla jeden opravdu cenný titul - NEJLEPŠÍ CHOVNÁ SKUPINA pro naše černé lunečky! Jsou to necelé dva roky od chvíle, kdy jsem se rozhodla chov lunkaryí zkusit, a povedlo se mi za tu krátkou dobu odchovat pár úspěšných jedinců, na které jsem moc hrdá! Vím, že moje lunečky ještě nejsou především v srsti) to, co bych chtěla, ale pokračuji - pro další chov se mi letos povedlo získat dva krásné samce z Holandska a Německa, a věřím, že můj chov se ještě posune...
A tady jsou moji úspěšní bojovníci (všichni získali na výstavě kartu na championa):

Monkey, Cannabis, Cruella a Charisma Pearl in Black

10.7.2016VELKÁ AKTUALIZACE PRODEJE! Máme spoustu krásných výstavních i mazlíkovských miminek!10.5.2016Po delší pouze jsme doplnili výsledky ze dvou posledních výstav - Českolipské a Kladeňské.

Hrdě představujeme také naše dva nové importy - homozygotní lunkarya kluky.
Z Holandska k nám přijel krásný Panthera, a z Německa dvouměsíční střapatec Red Prince!

A hlavně je aktualizována stránka prodej o naše nové ratolesti - máme první šimlíky a taníky!!!!!


15.4.2016Na ForPets se také předávala ocenění chovatelský stanic, a já jsem moc ráda, že po necelých dvou letech chovu mezi oceněné patří i ta moje!

Na základě úspěšnosti odchovů jsme si domů přivezli certifikáty
BRONZOVÁ a STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE


13.4.2016Tak je za námi velmi náročný, ale krásný prodloužený víkend, strávený se super přáteli na veletrhu FOR PETS v Praze. Na čtyř výstavách jsem prezentovala čtyři morčinky čtyř plemen  a opět se pokusila o získání titulu NÁRODNÍ VÍTĚZ - a podařilo se! Radost je o to větší, že všechna čtyři morčátka, která jsem vystavovala, již pochází z mého chovu Pearl in Black!
Úžasně si vedly mladé sestry Baileys (4 x 97 bodů) a Ballantine´s, i matadorka Waffle, a svoji premiéru dobře zvládla i lunečka Cruella. Celkově jsme si přivezli 11 vítězství v plemeni, 10 ocenění v BIG, 13 karet CAC a 3 x titul NÁRODNÍ VÍTĚZ! Baileys s Ballantine´s si dojely své první championáty, Waffle svůj poslední championát a mladičká Cruella získala svojí první kartu .


7.3.2016O víkendu jsme se vydali do Prahy na 2. a 3. Žižkovskou výstavu morčat , na kterou jsme krom Waffličky vzali omladinu - čerstvě tříměsíční sestry Baileys a Ballantine´s. A holky nám udělaly obrovskou radost - líbily se, a alpaka Baileys dokonce v sobotu získala titul BIS dlouhosrsté!!!


24.2.2016Narodili se nám peruánští šimlíci (i když v kresbě nestandardní, ale krásní) - klukčík a holčička, oba budou k prodeji.20.2.2016Zúčastnili jsme se krásné a zcela červenorůžové výstavy - 3. Výstavy morčat Čakovičky - VALENTÝNSKÉ. Výstava byla úžasně připravena a celá se nesla v růžovém duchu (včetně posuzovacích lístků) a holkám Tenkrátovým i Zajíčkovým patří velký dík za tak úžasnou výástavu!
Vyrazili jsme s opravdu pestrýžm osazenstvem - nejmladšími holčinami z vrhu B2, dvěma juniory a nejstaršími adulty. Tornado a Nerofumo si tak dokončili české championáty (a vyšlo by jim to dokonce i "postaru" - dokázali vyjet potřebný počet karet za dobu delší než 6 měsíců, v adultech, a ještě mezitím stihli mít u sebe každý jednu samičku). Malé holky Baileys a Ballantine´s začaly doslova bravurně - s 97 body, a dospívající Waffle získala své rekordní bodové ocenění - 97,5 bodu! Velikiou radost mi udělal i maličký Zodík (Zodiac), který u nás bydlí od října loňského roku, kdy ve třech týdnech přijel s váhou 112g a my ho doslova vytahli zubaté z lopaty; po tom co si prošel třítýdenním dokrmováním stříkačkou a léčbou svrabu a plísně nám dokázal vyrůst na opravdu krásných 700g a získat pro nás neskutečně úžasný posudek na 94,5 bodu i registraci a obdiv snad všech, kteří ho tenkrát v říjnu shodou okolností také v Čakovičkách na výstavě viděli!


4.2.2016A máme další miminka, a tentokrát jsou to lunečky už po dvou lunkarya rodičích!

28.1.2016Máme dva úžasné vrhy miminek! Dvě peruánky se narodily Explosi a krásně pestrý vrh (peruánka, lunečka a minipli) se na svět vyklubali včera Narnii!

6.1.2016Narodily se nám dvě krásné peruánky! Maminkou je velmi úspěšná Voodoo (z belgické linie "de Loullekes") a poprvé se stal otcem náš loňský import z Itálie Odino.

1.1.2016Tak nám opět začíná nový rok.... A co se událo v tom uplynulém, z mého pohledu již druhém "morčecím"?
Koncen roku 2013 jsem propadla novému koníčku - dlouhosrstým morčátkům. V roce 2015 jsem se snažila věnovat jejich chovu tak, aby jsem odchovávala co možná nejtypičtější jedince, zdravé, silné, a také trošinku zkusila zabrousit do chovu pro mne nového plemene.
Hned v začátku roku se mi podařilo rozšířit chov  peruánců a alpak o nové kvalitní importy - peruánky Fuliggine a Vernice a alpačáka Nerofuma z Maďarska - velký dík za úžasnou pomoc s importem Maďarům patří Evičce Bednárové za Slovenska! V porůběhu roku se mi pak podařilo importovat ještě peruánce z Itálie Odina.
Velký zlom v mém dosavadním chovu nastal ale začátkem února, kdy se narodily dva vrhy lunkaryí (za to, že se tento můj bláznivý nápad podařil uskutečnit, vděčím Evičce Hruškové, která mi dovolila využít v chovu jejího velmi pěkného lunkarya samce). Přestože otec obou vrhů byl tricolorní, tak se narodili hned tři celočerné lunečky, které samozřejmě zůstali doma a v průběhu roku se úspěšně účastnili výstav. Pro mě jejich velkým úspěchem byla speciální výstava, kde se jedna z těchto luneček stala druhým nejlepším dlouhosrstým juniorem a společně se samcem získali titul nejlepšího dlouhosrstého páru výstavy! A druhým velkým úspěchem bylo dosažení titulů Champion ČR a Grandchampion ČR všech třech těchto černých střapáčků (holčičky v listopadu putovaly k samcům a klučík Monkey ještě v prosinci splnil tituly Champina SK a Interchampiona). Vzhledem k tomu, že odchov lunkaryí byl opravdu pouhým pokusem, jsem neskonale šťastná, že morčátka z těchto vrhů splňují plemenný standard a byla úspěšná na výstavách u českých i zahraničních posuzovatelů. Pro další chov se mi podařilo získat dva nepříbuzné lunkarye samce - oba sice vícebarevné, ale oba na černé - z Itálie Yolina, a z českého chovu Yogana.
Mým druhým nápadem v tomto roce byl pokus o chov černých šimlů. Od Rity Ribeiro jsem získala typově krásného peruánského samce Heminghwaye, a od Moniky Spychala krásného šeltiáčka Lazy Boye. A zcela náhodou se ke mě dostala také peruánská rodinka - černý samec Charles, černě šimlovaná samička Eliteska - oba původem také z chovu Rity Ribeiro.
Krom chovu morčátek jsme s dcerou opět uspořádaly v srpnu výstavu morčat v Žitenicích a zúčastnily jsme se spousta dalších výstav. Na titul nejvyšší - BIS - se letos podařilo dosahnout Tornadovi, alpačákovi belgického chovu, a jen o kousínek (v rostřelu s hlaďákem) utekl tento titul právě lunečákovi Monkeymu! A na jarní čtyřvýstavě jsme hned ve dvou plemenech získali titul Národní výtěz - stali se jím meriňáček Chipmunk a alpačka Explose. V roce 2015 získali  moji morčíci 9 národních championátů, 3 juniorské championáty, 8 grandchchampionátů a 5 interchampionátů. Mezi těmito championáty je i 7 Championů ČR, které byly získány i přes letošní zpřísnění podmínek - jsem moc ráda, že i při těchto podmínkách má morčátka championáty získala!
A jaké jsou plány do příštího roku? Již koncem prosince se narodil nový vrh luneček a věřím, že v roce 2016 budou i další! Krom toho je mým snem odchovat i nějaké standardní šimlíky. Zda se to povede, ukáže až tento rok...!!!   Pokud se chcete podívat, co se u nás dělo v roce 2015. klikněte ZDE   !!!