21.4.2018Naši morčíci se dnes zúčastnili 7. Výstavy morčat v Benešově n/Pl, a vedli si skvěle!


17.4.2017Na prodej nabízíme velice pěkného celočerného samečka plemene alpaka - PARIS Pearl in Black. Velmi pěkný v typu i barvě, vhodný k registraci i chovu (výborný původ - otec BIG z linie Rity Ribeiro "do Cla dos Ursos", m,atka CH, Národní vítez z Linie "do Cla dos Ursos" a "la Fattoria Mediterrana").


17.4.2018Je za námi náročný víkend - čtyři dni strávené na letňaském výstavišti, čtyři dni prezentace morčat, ale i čtyři dni pomocí na průběhu akce. Na ForPets 2018 jsem přihlásila 4 morčátka (vyjeli i dospělí kluci, takže shodou okolností se na výstavě prezentovali černí otec a dcera, a šimlovatí otec a syn), a ta si vůbec nevedla špatně! Získali jsme několik prvenství v plemeni, několik umístění ve skupině, a mladičká Rachel se stala NÁRONÍM VÍTĚZEM!27.11.2017S malým zpožděním přidány výsledky z listopadových výstav - 6.Výstavy morčat Čakovičky (na které

27.11.2017S malým zpožděním přidány výsledky z listopadových výstav - 6.Výstavy morčat Čakovičky (na které se nám o naše morčíky skvěle postaraly holky Tenkrátovic, za což jim patří velké díky! - my byli o kousíček dál na výstavě s hafany) a 7th Double Cavy Show v Lysé n/L.
Moje srdcovka - šimlička Grenada si v Lysé dojela Championát, a úžasňáček Lamborghini zaujal v Lysé natolik, že nejprve jej Rita Ribeiro nechtěla z posuzování vrátit, a pak se ještě stal Nejlepším dlouhosrstým baby a neoficielním r.BIS dlouhosrstých (kde náš malinký babynek podlehl vyspělé adultce)!

29.10.2017Tak, jako každý rok, jsme se i letos vydali na pohodovou výstavu do Benešova nad Ploučnicí. Po krkolomné cestě (českou republiku mírně zdevastoval orkán, silnice připomínaly bojiště, jeden strom jsme ještě s problémy objeli, ale druhý vyvrácený silák ležel nejen přes celou šířku silnice, několikrát jsme se otáčeli, vraceli, a nakonec jsme se do Benešova dostali po ujetí 115 km místo plánovaných 60...) nás vítal organizační výbor s čelovkami a svíčkami - el.proud prostě nešel... I přes takovéto problémy se podařilo pořadateli výstavu zajistit a rozjet např. za pomoci motorového agregátu, kterým bylo zajištěno světlo v prostorách kina (tedy prostor bez oken), kde se výstava včetně posuzování konala.
A jak si vedla naše morčátka? Naši dva šimlíčci se opět líbili - získali 95 a 96 bodů (oba tedy CAC) a Gremlínek navíc druhé místo v plemeni a titul 2. morče sympaťák. Výstavní premiéru měl náš mladičký černý alpačák Lamborghiny, který také získal 96 bodů, vítězství v plemeni, a neoficielně se stal i nejlepším českým dlouhosrstým morčetem. Jsem na ty naše malé prďolky moc pyšná! Gremlínek je pro můj chov bohužel příliš příbuzný a neměl by využití, takžře když mě posuzovatelka požádala, zda bych jí ho nepořenechala do chovu, tak jsem po ne zrovna lehkém rozhodování souhlasila - od začátku jsem věděla, že tento morčičák časem půjde do světa, a takto bude náš chov reprezentovat za hranicemi.


12.9.2017Uplynulý víkend byl opět věnována zvířátkům.... V sobotu burza s agamkama a v neděli posuzování pejsků na výstavě v Lounech a prezentace morčíků tamtéž. A naši dva šimlíčci se opět líbili - oba získali 97 bodů, CAC a vítězství ve svém plemeni (BOB), Gremlínek navíc druhé místo v dlouhosrstých (r.BIS long hair) a Grenada hned za ním třetí místo! Jsem na ty své letošní perličky móc pyšná - jsou to krásné body a umístění vůbec, a u šimlíčků zvlášť!


1.9.2017Rok nebyly naše stránky aktualizované...., a bohužel to mělo svůj důvod. Mnoho chovatelů morčat to už někdy pocítilo, a tentokrát se zlý osud obrátil na nás. Koncem roku 2016 se naším chovem přehnala smrt...
O morčatech se říká, že neumějí být nemocní. Začalo to nenápadně v říjnu nečekaným úhynem tří morčátek, aby se následně rozpoutala apokalypsa. Přesnou příčinu jsme nezjistili, ale s největší pravděpodobností se k nám prostřednictvím sena dostali od divoce žijících hlodavců nějaké kokcidie. Všechna morčátka byla ihned přeléčena (a to opakovaně). Některá zabojovala a vše zvládla, ale naprosté většině mých chovných morčat prostě nebylo pomoci. Přišla jsem prakticky o celý chov lunkaryí (v době, kdy jsem po téměř tříleté práci měla konečně v chovu i homozygoty), přišla jsem o většinu importů, a přišla jsem i o svá nejúspěšnější morčátka. Doba to byla velice smutná, a i když už to vypadalo, že zbylá morčátka jsou ok, tak jsem ani neměla chuť sestavovat chovné páry. Nějaká enegrie na aktualizaci webu (nebo třeba poslání žádosti spousty morčátek o championáty, které v uplynulé výstavní sezóně splnili) už nezbývala vůbec.
V této době se mi přeci jen podařilo odchovat i jednu velmi perspektivní samičku Yasmínku, se kterou jako jedinou jsem v první polovině roku 2017 absolvovala několik výstav - Double Winter a For Pets. Asi mi malá Yasmínka chtěla dát najevo, že to nemám vzdávat - na výstavách mi dělala velkou radost, splnila Championát, získala BOBy, BIGy a dokonce i Národního vítěze. To díky ní jsem našla sílu pokračovat a na jaře 2017 přecijen dala samičky ke klukům. A další velká radost přišla prvního června narozením šimlovatého vrhu.
Takže nakonec jedeme dál! Moje černé perličky si spokojeně chroupají seno a trávu a moje odchovy se pomalu opět začínají objevovat na výstavách - hned na své první květnoví šimlíci zaváleli a v srpnu oba (peru kluk a alpaka holka) získali CAC, BOB a BIG!

25.9.2016Aktualizace stránky výstav. Doplněny výsledky z dvouvýstavy v Lounech a také z dvouvýstavy v Chotěboři - chotěbořské výstavy jsme si patřičně užili mezi spoustou přátel, byl to skvělý víkend plný legrace a pohody. A neskutečně mě potěšil i výsledek posuzovanání, kdy můj "náhradníček" (dvouměsíční peruánský šimlík Sam, který jel na poslední chvíli za okousanoiu peruánku) Uncle Sam získal překrásné body a po oba dny posuzovatelky zaujal tak, že mu věnovaly i čestnou cenu! Samik je první standardní šimlík, který se mi doma narodil, a jsem na něho patřičně hrdá!


5.9.2016OPĚT VELKÁ AKTUALIZACE PRODEJE - spoustu krásných výstavních i mazlíkovských miminek!1.9.20166. ŽITENICKÁ VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH MORČAT
 je úspěšně za námi... Doufám, že se všem na výstavě líbilo, a že nám zachováte přízeň a příští rok přijedete opět. Všem vítězům upřímné gratulace!!!

I naše morčátka se na výstavě prezentovala, a krom pěkných bodů a titulů BOB nám domů přivezla jeden opravdu cenný titul - NEJLEPŠÍ CHOVNÁ SKUPINA pro naše černé lunečky! Jsou to necelé dva roky od chvíle, kdy jsem se rozhodla chov lunkaryí zkusit, a povedlo se mi za tu krátkou dobu odchovat pár úspěšných jedinců, na které jsem moc hrdá! Vím, že moje lunečky ještě nejsou především v srsti) to, co bych chtěla, ale pokračuji - pro další chov se mi letos povedlo získat dva krásné samce z Holandska a Německa, a věřím, že můj chov se ještě posune...
A tady jsou moji úspěšní bojovníci (všichni získali na výstavě kartu na championa):

Monkey, Cannabis, Cruella a Charisma Pearl in Black

10.7.2016VELKÁ AKTUALIZACE PRODEJE! Máme spoustu krásných výstavních i mazlíkovských miminek!10.5.2016Po delší pouze jsme doplnili výsledky ze dvou posledních výstav - Českolipské a Kladeňské.

Hrdě představujeme také naše dva nové importy - homozygotní lunkarya kluky.
Z Holandska k nám přijel krásný Panthera, a z Německa dvouměsíční střapatec Red Prince!

A hlavně je aktualizována stránka prodej o naše nové ratolesti - máme první šimlíky a taníky!!!!!


15.4.2016Na ForPets se také předávala ocenění chovatelský stanic, a já jsem moc ráda, že po necelých dvou letech chovu mezi oceněné patří i ta moje!

Na základě úspěšnosti odchovů jsme si domů přivezli certifikáty
BRONZOVÁ a STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE


13.4.2016Tak je za námi velmi náročný, ale krásný prodloužený víkend, strávený se super přáteli na veletrhu FOR PETS v Praze. Na čtyř výstavách jsem prezentovala čtyři morčinky čtyř plemen  a opět se pokusila o získání titulu NÁRODNÍ VÍTĚZ - a podařilo se! Radost je o to větší, že všechna čtyři morčátka, která jsem vystavovala, již pochází z mého chovu Pearl in Black!
Úžasně si vedly mladé sestry Baileys (4 x 97 bodů) a Ballantine´s, i matadorka Waffle, a svoji premiéru dobře zvládla i lunečka Cruella. Celkově jsme si přivezli 11 vítězství v plemeni, 10 ocenění v BIG, 13 karet CAC a 3 x titul NÁRODNÍ VÍTĚZ! Baileys s Ballantine´s si dojely své první championáty, Waffle svůj poslední championát a mladičká Cruella získala svojí první kartu .


7.3.2016O víkendu jsme se vydali do Prahy na 2. a 3. Žižkovskou výstavu morčat , na kterou jsme krom Waffličky vzali omladinu - čerstvě tříměsíční sestry Baileys a Ballantine´s. A holky nám udělaly obrovskou radost - líbily se, a alpaka Baileys dokonce v sobotu získala titul BIS dlouhosrsté!!!


24.2.2016Narodili se nám peruánští šimlíci (i když v kresbě nestandardní, ale krásní) - klukčík a holčička, oba budou k prodeji.20.2.2016Zúčastnili jsme se krásné a zcela červenorůžové výstavy - 3. Výstavy morčat Čakovičky - VALENTÝNSKÉ. Výstava byla úžasně připravena a celá se nesla v růžovém duchu (včetně posuzovacích lístků) a holkám Tenkrátovým i Zajíčkovým patří velký dík za tak úžasnou výástavu!
Vyrazili jsme s opravdu pestrýžm osazenstvem - nejmladšími holčinami z vrhu B2, dvěma juniory a nejstaršími adulty. Tornado a Nerofumo si tak dokončili české championáty (a vyšlo by jim to dokonce i "postaru" - dokázali vyjet potřebný počet karet za dobu delší než 6 měsíců, v adultech, a ještě mezitím stihli mít u sebe každý jednu samičku). Malé holky Baileys a Ballantine´s začaly doslova bravurně - s 97 body, a dospívající Waffle získala své rekordní bodové ocenění - 97,5 bodu! Velikiou radost mi udělal i maličký Zodík (Zodiac), který u nás bydlí od října loňského roku, kdy ve třech týdnech přijel s váhou 112g a my ho doslova vytahli zubaté z lopaty; po tom co si prošel třítýdenním dokrmováním stříkačkou a léčbou svrabu a plísně nám dokázal vyrůst na opravdu krásných 700g a získat pro nás neskutečně úžasný posudek na 94,5 bodu i registraci a obdiv snad všech, kteří ho tenkrát v říjnu shodou okolností také v Čakovičkách na výstavě viděli!


4.2.2016A máme další miminka, a tentokrát jsou to lunečky už po dvou lunkarya rodičích!

28.1.2016Máme dva úžasné vrhy miminek! Dvě peruánky se narodily Explosi a krásně pestrý vrh (peruánka, lunečka a minipli) se na svět vyklubali včera Narnii!

6.1.2016Narodily se nám dvě krásné peruánky! Maminkou je velmi úspěšná Voodoo (z belgické linie "de Loullekes") a poprvé se stal otcem náš loňský import z Itálie Odino.

1.1.2016Tak nám opět začíná nový rok.... A co se událo v tom uplynulém, z mého pohledu již druhém "morčecím"?
Koncen roku 2013 jsem propadla novému koníčku - dlouhosrstým morčátkům. V roce 2015 jsem se snažila věnovat jejich chovu tak, aby jsem odchovávala co možná nejtypičtější jedince, zdravé, silné, a také trošinku zkusila zabrousit do chovu pro mne nového plemene.
Hned v začátku roku se mi podařilo rozšířit chov  peruánců a alpak o nové kvalitní importy - peruánky Fuliggine a Vernice a alpačáka Nerofuma z Maďarska - velký dík za úžasnou pomoc s importem Maďarům patří Evičce Bednárové za Slovenska! V porůběhu roku se mi pak podařilo importovat ještě peruánce z Itálie Odina.
Velký zlom v mém dosavadním chovu nastal ale začátkem února, kdy se narodily dva vrhy lunkaryí (za to, že se tento můj bláznivý nápad podařil uskutečnit, vděčím Evičce Hruškové, která mi dovolila využít v chovu jejího velmi pěkného lunkarya samce). Přestože otec obou vrhů byl tricolorní, tak se narodili hned tři celočerné lunečky, které samozřejmě zůstali doma a v průběhu roku se úspěšně účastnili výstav. Pro mě jejich velkým úspěchem byla speciální výstava, kde se jedna z těchto luneček stala druhým nejlepším dlouhosrstým juniorem a společně se samcem získali titul nejlepšího dlouhosrstého páru výstavy! A druhým velkým úspěchem bylo dosažení titulů Champion ČR a Grandchampion ČR všech třech těchto černých střapáčků (holčičky v listopadu putovaly k samcům a klučík Monkey ještě v prosinci splnil tituly Champina SK a Interchampiona). Vzhledem k tomu, že odchov lunkaryí byl opravdu pouhým pokusem, jsem neskonale šťastná, že morčátka z těchto vrhů splňují plemenný standard a byla úspěšná na výstavách u českých i zahraničních posuzovatelů. Pro další chov se mi podařilo získat dva nepříbuzné lunkarye samce - oba sice vícebarevné, ale oba na černé - z Itálie Yolina, a z českého chovu Yogana.
Mým druhým nápadem v tomto roce byl pokus o chov černých šimlů. Od Rity Ribeiro jsem získala typově krásného peruánského samce Heminghwaye, a od Moniky Spychala krásného šeltiáčka Lazy Boye. A zcela náhodou se ke mě dostala také peruánská rodinka - černý samec Charles, černě šimlovaná samička Eliteska - oba původem také z chovu Rity Ribeiro.
Krom chovu morčátek jsme s dcerou opět uspořádaly v srpnu výstavu morčat v Žitenicích a zúčastnily jsme se spousta dalších výstav. Na titul nejvyšší - BIS - se letos podařilo dosahnout Tornadovi, alpačákovi belgického chovu, a jen o kousínek (v rostřelu s hlaďákem) utekl tento titul právě lunečákovi Monkeymu! A na jarní čtyřvýstavě jsme hned ve dvou plemenech získali titul Národní výtěz - stali se jím meriňáček Chipmunk a alpačka Explose. V roce 2015 získali  moji morčíci 9 národních championátů, 3 juniorské championáty, 8 grandchchampionátů a 5 interchampionátů. Mezi těmito championáty je i 7 Championů ČR, které byly získány i přes letošní zpřísnění podmínek - jsem moc ráda, že i při těchto podmínkách má morčátka championáty získala!
A jaké jsou plány do příštího roku? Již koncem prosince se narodil nový vrh luneček a věřím, že v roce 2016 budou i další! Krom toho je mým snem odchovat i nějaké standardní šimlíky. Zda se to povede, ukáže až tento rok...!!!   Pokud se chcete podívat, co se u nás dělo v roce 2015. klikněte ZDE   !!!