Možnost dopravy - odběru morčátek v těchto termínech na uvedených místech:

9.1.2016 - PRAHA (Toulcův dvůr) - výstava morčat
16.1.2016 - NITRA SK (výstaviště Agrokomplex) - výstava psů
6.2.2016 - BRNO (výstaviště) - výstava psů
13.2.2016 - ČAKOVIČKY - výstava morčat
5.3.2016 - PRAHA (Žižkov) - výstava morčat
1.4.2016 - NITRA SK (výstaviště Agrokomplex) - výstava psů
7.4.2016 - PRAHA (výstaviště Letňany) - výstava For Pets
23.4.2016 - ČESKÁ BUDĚJOVICE (výstaviště) - výstava psů
30.4.2016 - PRAHA (výstaviště Letňany) - výstava psů

Dále možnost využití DOPRAVY DROBNÝCH ZVÍŘAT manž. Bezděkových!

16.12.2015Letošní výstavní sezónu jsme ukončili v Nitře na dvou Duo výstavách, kam jsme vezli nejen naše dva dospělé samce Monkeyho a Nerofuma, ale také omladinu - Uniqua, Waffličku a Sorry. A naše výsledky jsou úžasné - všech pět morčíků získalo po 4 kartách na šampionáty a splnili tak SLOVENSKÉ CHAMPIONÁTY i titul INTERCHAMPIONA!
Největší radost ale přeci jen máme z našeho "opičáčka" Monkeyho. Je to první lunkarya, která se u nás narodila. Zůstal doma a přestože se jednalo o chovatelský pokus (srst heterozygotní lunky nikdy nebude taková, jako u homozygota, a barva po slate blue rodiči nebude tak intenzivně černá) dokázal zvítězit na spoustě výstav (včetně jednoho téměř BISe). Získal Championát ČR i SK, Grandchampionát a vše završil splněním titulu Interchampion!
Nyní má Monkey u sebe už dvě holčičky a v sousedství nám vyrůstají dvě nové černé lunky pro příští výstzavní sezónu, na kterou se už moc těšíme!


9.12.2015Naše letošní poslední miminka se dnes narodila Veronce - dva krásní černobíle brindlovaní kluci!

5.12.2015Po desíti měsících se u nás narodily další lunečky!


3.12.2015Dnes ráno krásné překvapení - miminka u Vernice i Šupy! Tato miminka otevřela druhou řadu abecedy morčátek "Pearl in Black"


23.11.2015O víkendu jusme se zúčastnili další výstavy - 6th DOUBLE CAVY SHOW LYSÁ N/L. Prezentovali jsme celkem 4 plemena a odvezli si 4 BOB! Krom toho byli úspěšně zaregistrováni importována morčátka Eliteska a Carus, a domů s námi přijela další posila - černá alpaka Xsara z Verdunu.


9.11.2015A další dvě posily pro náš chov - dospělý samec plemene sheltie v barvě tan černý šiml Lazy Boy Wolf&gang Cavies z Polska, a lunkarya tricolor na černé Yogan.8.11.2015Dnešní naprosto pohodová a skvělá IV. Výstavy morčat Benešov nám přinesla krásná ocenění našich morčátek a poprvé i 99 bodové ohodnocení, a to pro Tornada, který tím získal i titul BEST IN SHOW LONG HAIR!!!!! A jelikož u našich třech lunkaryí (Monkey, Night Love a Narnie) uplynul i půlrok od první zadané CAC karty, splnili si dnes všichni tři podmínky pro přiznání CHAMPIONA ČR i GRANDCHAMPIONA ČR! Naše chovatelská stanice tak dříve jak dva roky od prvního odchovu splnila podmínky pro přiznání titulu
BRONZOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE!


15.10.2015Za uplynulý měsíc se u nás udály celkem zásadní novinky.
10. října jsme se zúčastnili 2. Výstavy morčat Čakovičky, kde se poprvé předvedla i naše omladina - Waffle a Carus. Oba získali ve svých 2,5 měsících věku čekatelskou kartu na championa. A po neúspěchu v Děčíně ještě naposledy zkusila štěstí i Kitten - tentokrát šlo více o stavbu těla a tak i přes to, že její srst není taková, jakou bych si představovala, získala s 95,5 body čekatelskou kartu, a stává se tak CHAMPIONKOU ČR a GRANDCHAMPIONKOU ČR!
A nyní již ta podstatná novinka - podařilo se mi získat tři nové morčíky z chovu Rity Ribeiro "do Cla dos Ursos" - jednoho černého a dva černé šimly! Chov našich černoušků se tak rožšiřuje o černé šimlíky!!!20.9.2015Po roce jsme se vrátili na krásnou výstavu v děčínské Libverdě - střední zemědělské škole. Výstavu jsme si moc užili - jak setkáním s přáteli, tak posuzováním, a také prohlídkou všech možných stánků a expozic šoly - bylo na co se dívat!
Morčátka přijela posoudit Rita Ribeiro, původem portugalská posuzovatelka, která již několik let žije v Německu. Naši morčíci dopadli výborně (krom Kitten, která jako další naše samička doplácí na lotos zpřísněné podmínky na championát - na výstavách vyjezdila mnoho titulů s bodovým oceněním 96 - 97 bodů a už by měla být dávno u samce,. ale jelikož v lednu a únoru nebyly žádné výstavy tak neměla ještě půlrok od své první karty (kterou získala s 97 body v březnu), jako desetiměsíční již nemá srst ideální, a zrovna na srst byl na této výstavě kladen důraz..., takže si Kitty odvezla jen 93,5 bodu). Všichni ostatní morčíci si odvezli pěkné body a kartu, včetně malého Unique, který se také konečně "dočkal" výstavy.


14.9.2015Malá, milá a naprosto pohodová byla víkendová výstava, vlastně hned dvě výstavy - 12. a 13. Chotěbořská výstava morčat. A pro nás i velice úspěšná - přivezli jsme karty na všechna prezentovaná morčátka od obou posuzovatelek (Bc. Lenky Fuksové a Bc. et Mgr. Andrey Kroftové) a navíc nějaká další ocěnění. Velikou radost mi opět udělala malá Sorry, která ač zatím pouze tříměsíční, získala opět 97 bodů (dokonce dvakrát), a stejné výše bodů dosáhl i Monkey!


7.9.2015O víkendu jsme se zúčastnili 14. a 15. VÝSTAVY MORČAT V LOUNECH, která se již tradičně koná v rámci loinské výstavy ČLOVĚK V PŘÍRODĚ. Celá výstava byla jednoznačně skvělá - opět spousta stanků a hlavně spousta toho, na co se dívat - ukázka dravců, sobotní "oříškyáda", nedělní krajská výstava psů, agility, výstava zvířat ČSCH...
Naši morčíci nám svým umístěním udělali velkou radost! Všichni získali po dvou kartách na šampiona (včetně náhradníka Nerofuma, který jel na poslední chvíli za Uniqua - ten má totiž od bývalého spolubydlícího ještě vyškubnutý "vírek navíc"). Tornado opět získal BIG, mladičké Sorry BIG utekl jen o kousek (v rozstřelu s sheltičkou) a tak má dva r.BIGy. Největší úspěch měl náš "opičáček" Monkey - dva BOBy, r.BIG, BIG a v neděli dokonce jako jediný zástupce dlouhánů rozstřel o celkového BISe výstavy (tím se stal i neoficielním BISem dlouhánů)!
A jelikož i Night Love dostala krásné bodové hodnocení, stali se MONKEY a NIGHT LOVE bez rozstřelu NEJLEPŠÍM PÁREM NEDĚLNÍ VÝSTAVY (v konkurenci všech rázů srsti i bezsrstých)!!!
Louny byla první výstava morčat, které jsme se před dvěma lety zúčastnily, a která nás zlákala tak, že jsme obě chovu morčátek propadly. Určitě se sem budeme rády vracet každoročně!


5. ŽITENICKÁ VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH MORČAT - 22.8.2015

Vážení chovatelé morčat,
i letos jsme se s dcerou rozhodly uspořádat pro Vás výstavu morčátek v Žitenicích u Litoměřic, a jsme moc rády, že jste o námi pořádanou výstavu projevili takový zájem! Přihlášeno bylo více jak 100 morčat všech českých standardů, které přijely posoudit dvě posuzovatelky - Andrea Kroftová standard A a B, a Nikola Moser standard C.

Více o samotné výstavě najdete zde.

Samozřejmě naše morčátka nemohla na výstavě chybět, líbila se, všechna si odnesla kartičku čekatele championáty a některá i nějaký ten titul. Nejúspěšnější byl tentokrát náš 1,5 letý alpačák Tornado de Loullekes, který získal i tituly Nejlepší alpaka, Nejlepší dlouhosrsté adult a Nejlepší dlouhosrsté - strukturovaná srst. Ale ani ostatní nezůstali moc pozadu...
Na výstavě se tajké prvně prezentovala naše omladina - Sorry (s krásnými 96,5 body) a Tequila (Unique musel zůstat doma, protože se nepohodl s Tequilou, a ten mu vyrobil na zadečku vírek navíc - no už kluci bydlí odděleně).
Také jsem při příležitosti výstavy nechala nová morčátka zaregistrovat, takže své registrační číslo již mají Tequila, Sorry, Odino i Nerofumo.


17.8.2015Milulý týden jsme se již podruhé účastnili 16. SPECIÁLNÍ VÝSTAVY MORČAT v Praze - Toulcově dvoře. Naše loňská účast byla spíše sporadická, protože se nám speciálka termínově křížila se dvěme zahraničními výstavami psů... Letos jsme si sle tuto největší a nejprestižnější českou výstavu morčat užili naplno a prezentovali tam naše tři první lunečky - a s úžasným úspěchem! Od polského posuzovatele Daniela Banasiaka získjali všichni tři ocenění VH (výborná) s kartou na championa, a krom toho také první i druhé místo v plemeni (tedy obě, která se zadávala). Narnie šla do rozstřelu se všemi vítěznými junior dlouhány - a získala úžasnéí druhé místo a titul 2. NEJLEPŠÍ DLOUHOSRSTÉ JUNIOR! Nakonec šli ještě Night Love a Monkey do rozstřelu dlouhosrstých párů - a stalo se neuvěřitelné - MONKEY + NIGHT LOVE, moje první odchované lunečky, se ve veliké konkurenci několika párů stali NEJLEPŠÍM DLOUHOSRSTÝM PÁREM SPECIÁLNÍ VÝSTAVY!!!

Narnie Pearl in Black na druhém místě Nejlepších dlouhosrstých juniorů - foto Ondra Výšek.

30.7.2015Angelic dnes přivedla na svět tři úžasné peruánečky!

27.7.2015O víkendu jsme se zúčastnili dvou krásných a pohodových výstav ve Velké Losenici, které jsme si nadmíru užili, a jako bonus si ještě odvezli krásné ocenění našich morčíků i nějaký ten titul!

24.7.2015V těch vedrech se bojíme každého porodu, ale tentokrát to dopadlo dobře - 4 krásná meriňátka se narodila Black Surprise Tesoro (INTCH, GRCH, CZCH, SJCH. Jsou to první potomci po krásném Chipmunkovi Pascale (BIS, Interchampion, Grandchampion, CZCH, SKJCH, Národní vítěz 2015)!

19.7.2015Dnes nás po předčasném porodu šesti miminek opustila Estellka, budeš nám chybět...


12.7.2015Představujeme nového člena naší morčatárny - půlročního peruánského samce ODINO DEL TITICACA, který k nám přijel z Itálie!


11.7.20152.Plzeňská výstava morčat - naši morčíce nemohli chybět, a vedli si skvěle! Monkey, Narnie, Night Love a Kitten si přivezli celkem 8 CAC karet, Vítězství v plemeni, dvě čestné ceny a 2. a 3. místo v nejlepších dlouhosrstých baby. Monkey s Night Love se stali nejlepším dlouhosrstým párem výstavy!


10.7.2015Tak už máme mimča i od druhé maďarské samičky - i ona porod dobře zvládla a zcela samostatně přivedla na svět čtyři krásné prcky!

29.6.2015Dnes se narodil jeden ze dvou velmi očekávaných vrhů. Z Maďarska dovezená, téměř 1,5 roku stará samička Vernice přivedla na svět zcela samostatně a bezproblémově krásného obrovitého klučíka - jedináčka! Tak ještě budeme držet pěsti Verunčině sestře, která už má také pěkné bříško!

25.6.2015Máme nová miminka alpak! - první vrh po nově importovaném samci z Maďarska (pocházejícím ze skvělých linií HU a BE, jeho otec vyhodnocen jako nejlepší dlouhosrsté morče Maďarska roku 2014) a naší ICH, GCH Explosi!

1.6.2015Calibře se včera narodila krásná miminka! - černá holčička zůstává doma, černý kluk a slate blue se zlatou holčička budou k prodeji.


30.5.2015Skvělá zpráva přišla z Moravy - 10. Hanácké výstavy se účastnil i Moonlight Pearl in Black - poslední z poměrových lunkaryí, které se u nás narodili. Po úspěchu Monkeyho, Narnie a Night Love i Moonlight získal krásné ocenění - kartu na šampióna, titul Nejlepší lunkarya-peránec a 3. nejlepší dlouhosrsté baby!
Mám z našich prvních luneček ohromnou radost a za péči o Moonlihta letí velký dík Petře Neckářové!!!


26.4.2015A máme za sebou další výstavu - tentokrát DUO CAVY SHOW ČESKÁ LÍPA, které jsme již druhým rokem byly s dcerou spolupořadatelky. Výstavy se, myslím, moc povedla, přálo nám i počasí, a úspěšní morčíci a jejich majitelé si odvezli pěkné ceny.
I našim morčíkům se moc dařilo. Júlia zakončila svoji výstavní pouť dvojitým ziskem 97 bodů, získáním titulů Nejlepší coronet (z 12 coronetích účastníků) a Nejlepší dlouhosrsté junior (a dokončila i podmínky titulu Grand Chzampion ČR), Kitten se stala nejlepší peruánkou a za Júlií i 2. nejlepším dlouhosrstém juniorem, a předvedly se i obě neše nové Maďarky - Vernice a Fuliggine (obě se ziskem karet a Fuliggine i s titulem Nejlepší dlouhosrsté adult.
Velkou radost mi udělali malé lunečky, o kterých jsem doposledka nevěděla, zda na výstavu pojedou (2,5 měsíce věku u tohoto plemene znamená ještě kratší a hlavně ne správně pevnou srst, takže jsem čekala i velmi špatné hodnocení...). Narnie, Night Love i Monkey mě ale nakonec překvapili a posuzovatelky moc potěšily! - krásné posudky, vysoké body, karty na šampióna a pro Narnie titul Nejlepší lunkarya-peruánec a Nejlepší dlouhosrsté baby!
Vernice, Fuliggine, Night Love, Narnie a Monkey také byli úspěšně zaregistrováni.


23.4.2015Glimmer se dnes narodili tři krásní coronetíci!

14.4.2015FOR PETS 2015 - co se nepodařilo loni, podařilo se letos! Loni utekl titul NÁRODNÍ VÍTĚZ krásné a úspěšné Voodoo doslova o chloupek (do rozstřelu šla se stejným bodovým součtem všech 4 dnů jako vítězný samec). Letos se ale její dcera Explose už porazit nenechala a titul Národní vítěz si odnesla ona! Podobně úspěšný byl i Chipmunk, i on získal tento prestižní titul!
Na výstavě jsme prezentovali i další morčíky, a ani oni si nevedli špatně - kompletní výsledky zde.


9.4.2015Po dlouhých 3 měsících domlouvání jsou doma!!! Z Maďarska k nám přijeli tři černoušci - dvě dospělé peruánky (Vernice a Fuliggine) a jeden mladičký alpačák (Nerofumo), všichni z belgické lini "de Loullekes".
Za pomoc, dopravu a péči patří veliký dík Evičke Bednárové - ch. st. Pascale!

9.4.2015Tři krásní střapáčci se dnes narodili Veronce a Yorickovi!!!!6.4.2015Go Go Pearl in Black se úspěšně prezentoval na Duo výstavě v Turkovicích, kde se stal Nejlepším merinem a dokončil titul MORČE ŠAMPION! Majitelce gratuluji a děkuji za skvělou péči a prezentaci!!!


29.3.2015Máme nová miminka! - Porodila Voodoo i Yoyo.
Již k odběru máme také velmi pěkného lunkarya klučíka v barvě černá s bílou (vhodný do chovu i k registraci, po velmi kvalitních - typových rodičích).

Podívejte se do sekce PRODEJ!


7.3.2015Na 1. Žižkovské výstavy morčat měla svojí premiéru Kitten - a rozhodně nezklamala! - 97 bodů jí zajistilo 2. místo v peruáncích a rozstřel o Nejlepší dlouhosrsté Baby, který vyhrála!
Karty na championát získaly také Explose a Charming!


22.2.2015Aktualizován prodej - v nabídce náš první LUNKARYA odchov!

7.1.2015První letošní výstava se nám vydařila - na 2nd  Winter Double Cavy Show v Toulcově dvoře v Praze se prezentovalo 5 našich černoušků, a všichni získali čekatelské karty! Chipmunk a Explose získali vítězství v plemeni a Chipmunk navíc i Nejlepšího mladého dlouhána a v rozstřelu neoficielně r.BIS dlouhých. Glimmer s Surprise spolu šly do rozstřelu o druhé místo v merinách a Júlia se stala 3. nejlepší coronetkou... Pro nás určitě moc pěkný start do nové výstavní sezóny!

1.1.2015Tak nám začíná nový rok.... A co se událo v tom uplynulém?
Koncen roku 2013 mě zlákal nový dceřin koníček - chov ušlechtilých morčat. Učarovala mě dlouhosrstá morčátka (hlavně plemena peruánec a alpaka) v celočerné barvě, a s menšími i většími problémy jsem získala několik jedinců, jako základ mého chovu.
Začátkem roku 2014 mi byla registrována chovatelská stanice, a také hned v lednu se narodil můj první vrh peruánečků...
Od začátku mi bylo jasné, že své morčíky budu prezentovat i na výstavách. Měla jsem veliké štěstí, a hned z prvních morčátek jsem měla úspěšné championy! Kudrnatá Voodoo Luna získávala jednu kartu CAC za druhou, stala se Grandchampionkou, a svojí výstavní kariéru zakončila získáním titulu BIS - Nejlepší morče výstavy. Následoval jí Black Pearl Moon, který se také stal Grandchampionem a BIS. A pozadu nezůstala ani Angelic Pearl in Black (tedy holčička pocházející již z vlastního chovu) - i ona se stala Grandchampionkou a BIS, a svojí výstavní putování zakončila splněním titulu Interchampion! Dnes se již na výstavách prezentuje mladší generace vlastního chovu - Explose Pearl in Black, Glimmer Pearl in Black...
Jak jsem se již zmínila, celočerná morčátka do chovu jsem získvala více či méně složitě. Krom jedinců z českých chovů se mi ale podařilo získat i zcela novou krev. Prvním byl peruánec Yorick Queen Madonna, který je sice českého chovu, ale přímý potomek německých rodičů "of Newerland". Na začátku roku se mi také podařilo importovat prvního celočerného alpaka samece z Itálie - Quantum del Titicaca (dnes již Grandchampion, Interchampion, BIS a otec úšpěšných dcer). V květnu k nám z Belgie přijel krásný, silný alpačák Tornado de Loullekes (ten se zatím na výstavách neprezentoval, protože byl mírně upravený svými spolubydlícími, ale snad se výstavní kondice povede v roce 2015). A do třetice jsem si ze Slovenska přivezla nádherného meriňáčka Chipmunka Pascale, který od prvních výstav sbírá vysoké body a ještě v Baby třídě se stal 2 x BIS!
Za ten uplynulý rok nejen že moji morčíci jezdili po výstavách a uplatnili se v chovu, ale také jsme se s dcerou zhostily spolupořádání Duo výstavy v České Lípě a pořádání výstavy v Žitenicích. A především jsem za ten uplynulý rok poznala spoustu nových přátel!
!!!   Pokud se chcete podívat, co se u nás dělo v roce 2014. klikněte ZDE   !!!