Vítejte v chovatelské stanici PEARL in BLACK věnující se chovu ušlechtilých morčat dlouhosrstých plemen

PERUÁNEC,  ALPAKA LUNKARYA  v barvě černé a černý šiml.
Morčátka jsou pro mě relaxací i potěšením, mojí snahou je odchov pěkných - typových morčíků s kvalitní srstí, zdravých a zvyklých od miminka na láskyplný dotyk lidské ruky.

Učarovala mě dlouhosrstá morčátka v černé barvě, jejichž chovu se věnuji, a aby to nebylo tak jednobarevné, přidala jsem k nim časem i morčátka v nádherné kresbě - černý šiml.

Od 1.1.2014 jsem členkou ČSCH - ZO chovatelů morčat a drobných hlodavců, a od 17.2.2014 mi je registrována chovatelská stanice
Pearl in Black.Dne 10.10.2015 mi bylo na základě úspěšnosti odchovů přiznáno ocenění
BRONZOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE.Dne 9.1.2016 mi bylo na základě úspěšnosti odchovů přiznáno ocenění
STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE.Píše se rok 2019. Za uplynulých 5 let jsem ochovala mnoho morčátek, z nich se 25 stalo championy. Moje morčátka získala tituly Interchampionů, národních vítězů i Best in Show. Odchovy se rozjeli i do světa. V ČR se díky mým odchovům po několikaleté pauze začalo na výstavách objevovat plemeno Lunkarya (za největší úspěch v tomto plemeni považuji ocenění na speciální výstavě - Nejlepší pár a 2. nejlepší dlouhosrstý junior), někteří moji odchovanci byli posilou nebo i základem chovu jiným českým chovatelům, a spousta jich byla skvělými mazlíky. S dcerou jsme uspořádaly 4 výstavy morčat a při dalších výstavách jsme byly nápomocny.
Vše má svůj čas a vše jednou končí... Morčátka jsou úžasná, a věnovat se chovu znamaná neskutečně mnoho úsilí, práce a především času, což se vždy naplno nedalo. V roce 2018 jsem tedy chov i počet morčátek výrazně omezila a v roce 2019 chov prakticky ukončila - doma mám jednoho krásného výstavního kluka a několik důchodkyň, které mají samozřejmě právo svůj život v klidu u nás dožít, a já se určitě ještě sem tam ráda podívám na některou z výstav, a na vás všechny ostatní chovatele, které jsem za těch několik letr poznala!